Czy ktoś wie dlaczego strona nie działa tylko w explorerze

(Pocpocisk) #1

Czy ktoś zna może przyczynę, z powodu której zrobiona w publisherze microsoftu strona działa w mozille, a w explorerze nie?

(Pavobe Reg) #2

Co to znaczy, że nie działa? Opisz problem dokładniej.

(Pocpocisk) #3

Zrobiłem stronę w publisherze, dodałem tam trochę grafiki. W mozille działa, chociaż dość długo się ładuje. Natomiast w explorerze cała grafika jest wywalona, menu nie działa itp. adres strony www.tarnow-jazz.pl nie bardzo wiem o co chodzi. podobnie jest z drugą stronką, juz całkiem prostą www.mistrz-uczen.pl.

(kalamita) #4

Długo się ładuje bo jest tam mnóstwo niepotrzebnego kodu, który został automatycznie wygenerowany za pomocą programu w którym robiłeś stronkę, po drugie układ jest oparty o tabele, a te się zawsze bardzo długo wczytują i dlatego powinno się je zastępować DIV’ami.

Tak prostą stronkę robi się za pomocą takich aplikacji jak : Dreamweaver lub HateML Pro lub po prostu ręcznie …

(Pocpocisk) #5

zgadza sie, w sumie to są moje pierwsze stronki. tylko dziwne jest to że strona zrobiona na programie microsoftu nie działa na ich przeglądarce a działa na mozille :shock: nie wiem co z tym zrobić

(kalamita) #6

W mojej pracy zawodowej wiele razy spotkałem się z wadliwym działaniem różnego rodzaju oprogramowania wydanego przez Microsoft w systemie Windows, więc wcale mnie nie dziwi że produkt Microsoftu nie jest kompatybilny z innym produktem Microsoftu … Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat tworzenia stron WWW i pisania aplikacji internetowych to pisz do mnie na PW, - mam sentyment do mojego rodzinnego miasta …

(system) #7

Tło strony ma 4MB?! teraz już chyba jasne dlaczego strona długo się wczytuje. Masz tam tyle niepotrzebnego kodu…90% kodu można z powodzeniem wykasować :wink:

(Sawyer47) #8

Jest taka fajna zasada, której warto się trzymać: nie robi się stron w programach WYSIWYG - bo zazwyczaj generują straszny kod. O wiele lepiej zrobić stronę ręcznie - wtedy ma się kontrolę nad jej budową.

(Pavobe Reg) #9
  • najczęściej są łatwiejsze w edycji, ponieważ kod wypluty z WYSIWYGa jest zazwyczaj jednorazowy.