Czy ktos wie?Jak wyłączyć obsługe NTFS w XP?

mam na dysku dwa winy. chciałbym alby uzytkownik tamtego win nie miał dostepu do moich danych które znajdują sie na dysku z systemem plików NTFS. jak w rejestrze wyłączyć tą usługę?

Każdy użytkownik tego kompa ma swojego windowsa? :shock: Czego to ludzie nie wymyslą… Ale dobra, co mi do tego :slight_smile:

Obsługi NTFS jako takiej to chyba całkowicie nie wyłączysz. Ale ten system plików ma takie możliwości ustawiania dostępu do danych że spokojnie możesz je zabezpieczyć robiąc wszystkie foldery prywatnymi, nadając prawa dostępu do nich tylko sobie i już. Poszukaj na necie jak to się robi o iloe nie wiesz, jest tego multum tylko googla włączyc…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Poczytaj sobie ten post porada sprawdzona tylko akurat kolezance nic to nie dalo bo albo nie kuma jak to zrobic albo ta porada nie chodzi pod „winXP home edition” ale na pewno dziala na profesional

Ps. Faral ma racje po co dwa windowsy może być jeden masz konto admina i Ty rzadzisz zreszta przeczytaj

Złączono Posta : 12.01.2006 (Czw) 13:52

a i jeszcze jedno skoro sa dwa systemy to chyba nie da sie zablokowac dostepu do dysku bo 2 system to drugi system i ma swoje osobne ustawienia wiec co z tego ze Ty cos zablokujesz jak uzytkownik 2 wczyta osobny windows - racja no nie ludzie?:slight_smile:

a poza tym na jego winie wyłącze obsługe NTFs to nie bedzie miał zadnego dostepu do moich dysków. Wyłączałem juz ten dostep na rózne sposoby ale programy antywirusowe wyrzucają mi pliki nawet z moich dysków.