Czy ktos wie jaki to metal?

Zapewne ktos kiedys miał byc moze ma Motorower Marki Romet.chodzi mi dokładnie o silnik a jeszcze dokładniej o kartert,cylindr i głowice.jaki to jest metal?z czego one są??

A co to takiego ?

Cylindr też takie coś nie istnieje.

Jakie głowice ??

Radzę poczytać

Jakby nikt Ci nie odpowiedział to zapytaj może na tym forum

Spytałabym męża,ale pomknął na ryby bez telefonu :?

ten materiał nazywa sięAK 11 jest to stop aluminium nazywany potocznie duralminium

jeryk3 dzieki :slight_smile:

Dokłądnie tak jest ale skąd mamy to wiedzieć skoro nie wiadomo o jakie części chodzi, bo autor nie potrafi ich nazwać (IMHO nie zna podstawowej budowy silnika dwusuwowego :P)

znam :!: Mam nawet taki motorower :lol: a to sie własnie tak nazywa bo kupywałem te częsci kiedys w sklepie motoryzacyjnym :!:

fiesta kartek jest to obodowa silnika to coś co jest w tym skrzynia wał itp. taka jakby obudowa silnika.

Cylinder chyba nie trzeba pisać?

Główica przykręca się tam świece

Chyba nie znasz budowy sinika najprostrzego motoroweru a słowo kartek we wszystkich czasopismach motocyklowych jest używane.

Voldemord widze ze się znasz :slight_smile: w sumie to podstawy :stuck_out_tongue:

Cylinder owszem, ale nie:

a ile ich jest w silniku dwusuwowym że napiasono o nich w liczbie mnogiej:

dokładnie, pisowni polskiej, prawie tak samo, ale to prawie robi jednak różnicę :P:P:P:P

O to bym się nie martwił :wink:

fiesta ty nas nie łap za każde słówko zdarza się czasami nie nacisnąć alt czy innego przycisku.

Jak rozumiesz co jest pisane to dobrze ale o błędy to niech się poloniści martwią. Ja nie zwracam uwagi na błedy w pisowni.

BTW

:stuck_out_tongue:

Proszę zakończyć dialog na temat ortografii w tym temacie, bo robi się offtop. Co do powinności każdego usera, regulamin jasno określa tę kwestię a odpowiedni cytat przytoczył asterisk.

Reszta jako OT - kosz.