Czy kupić obudowę z zasilaczem?

Chcę kupić komputer… szukam szukam i pomyślałem może kupię obudowę z zasilaczem. No i znalazłem. Piękna, cicha, z specjalnymi możliwościami. Co sądzicie o obudowie Arctic Cooling - SILENTIUM T4 ECO. Czy zasilacz jest dobry [OC] ?

Wypowiadajcie się… :slight_smile:

bardzo dobra obudowa i zasiłka - zdecydowanie polecam.

Tak opłaca się… Myślę, że spokojnie będzie mógł kręcić… A możesz jeszcze podać jaki masz sprzęt?

mogę podać jaki będę mieć sprzęt :slight_smile: :

Gigabyte EP35C-DS3R P35 LGA 775

Intel Core 2 DUO E8200 2,66 [krętne do 3,2 (najmniej :))

GOODRAM DDR2 1024MB PC900 PRO

Galaxy GeForce 8800GT 512MB DDR3/256bit CoolerMaster HeatPipe (600/1800)

HDD Caviar 400GB SATA2 16MB[bufor]

Dodatkowy wentylator Artic Cooling 120mm

mogłem coś przekręcić bo pisałem z głowy #-o

milan.torun , to taka propzycja, z dysku 400Gb zrezygnuj kup 320Gb a daj 2GB pamięci ram :slight_smile:

no właśnie pisałem z głowy także pomyliłem się… powinno tam być X2 [czyli będzie 2GB]

powiedzcie czy ten zestaw będzie się kręcić z zasilaczem w tej obudowie i czy sama obudowa będzie dobra jeśli chodzi o odprowadzanie ciepła… :slight_smile:

do kręcenia trzeba mieć trochę szczęścia - ale 3gh powinieneś zrobić. obudowa porządna jak zasilacz.

Płyta w zasadzie o.k. , za parę groszy więcej bierz: P35C-DS3R,obsługuje DDR 3,gdy pamięć tego typu stanieje wymieniasz i masz spokój…Ja używam tej płyty od marca,jest super!

Ale trzeba myśleć z wyprzedzeniem, dobra płyta to podstawa, podrawiam, grzesiek

EP35C-DS3R to to samo :expressionless: tylko posiada dodatkowo opcję oszczędzania energi [poprzez dynamiczne zmienianie napięcia i szyny systemowej]

Mam takie samo zdanie jak technik_elektro.

a dlaczego tylko 3GHz ? :expressionless:

na frazpc pisali, że ten procesor przy zmianie napięcia dochodzi do 4,1GHz…

z żalem muszę napisać iż nie masz kompletnie pojęcia o OC…

to napisz co byłoby potrzebne aby osiągnąć taki [trochę mniejszy] wynik :wink:

A nie lepiej lepszą płytę, np. Foxconna P35A-S lub Abita IP-35?

płyty raczej nie będę zmieniać… powiedzcie co trzeba zrobić aby osiągnąć jak najwyższy OC e8200… technik_elektro: za słaby zasilacz aby osiągnąć wyżej niż 3GHz czy co ??

Chodzi o to, że:

  1. Każdy proc się inaczej kręci mimo iż są “takie same”.

  2. Zależy jakie masz chłodzenie do tego. Załóż na niego np. wodne chłodzenie, zakręć a potem go okryj kocykiem i spróbuj osiągnąć to samo.

ok… po prostu myślałem że wybrałem za słąbe podzespoły, albo zasilacz. Dzięki za rzetelne wytłumaczenie :wink:

Zmiana napięcia nie podkręca procesora, daje mu tylko stabilność.

Dopiero przy zmianie szyny procesora FSB, zmienia się taktowania rdzeni. Poza tym E8200 da się dociągnąć do 4,6 przy temp. 60C ale przy napieciu 1,5V a używanie na codzień proca na takim napieciu jest niebezpieczne. :slight_smile:

A po zmianie mnożnika jest dzielone.

napisałem że przy zmianie napięcia, bo jeśli napięcia by nie zmieniono to by się do tego stopnia nie podkręcił :expressionless: