Czy kupić pastę do i5-4690k, czy może ta wystarczy?

Kupiłem procesor i5-4690k i jak się okazało na chłodzeniu jest już nałożona pasta, która pewnie się rozmaże sama gdy nałożę chłodzenie na procesor.

Moje pytanie, czy ta pasta jest wystarczająca, czy może powinienem ją usunąć i nałożyć jakąś nowo kupioną paste (ewentualnie jaką?)

http://i.imgur.com/m7m9sWj.jpg

Jeśli masz zamiar jeszcze go podkręcać to od razu pożegnaj ten schładzacz (cooler)

 

Zainwestuj od razu w SilentiumPC Fortis 2 XE1226 lub SilentiumPC Grandis XE1236

Póki co nie.

tymczasowo wystarczy ta co jest na procku :slight_smile:

tylko czy Ty nie kupowałeś tego procka używanego ?

 

PS.

chociaż jak cię w kosztach nie przerazi to możesz go posmarować  np. taką

http://www.morele.net/arctic-mx-4-4g-pasta-termiczna-357263/

To jest fabryczny glut na bazie silikonu, o miernej wydajności, tak jak samo chłodzenie. Do pracy na stock się nadaje, ale do OC już niespecjalnie. 

 

Tak, ale wygląda na to, że chłodzenie było nieużywane

A tak swoją drogą to zastanawiam się kiedy ludzie decydują sie na OC? Czy z moją kartą Radeon R9 280X, opłaca się podkręcać procka? Zyskam wiele fps’ów, czy moja karta i tak nie pozwoli na większą ilość FPS w grach?

Myślę, że narazie będę bazował na tym fabrycznym “glucie”, a gdy zdecyduje sie na OC to pasta będzie pewnie dołączona do zestawu :slight_smile:

raczej będzie ,tylko wybieraj takie chłodzenie żeby wymiarowo się mieściło w obudowie :slight_smile:

 

na razie możesz śmiało zostać bez podkręcania 

Bardzo niewielu producentów dołącza do swoich chłodzeń CPU porządne pasty, wiec będziesz musiał tak czy inaczej kupić. 

Tylko pamiętaj że takie chłodzenie mocno zasysa kurz i warto sprężarką je co 2 miesiące przedmuchać

Ja nie podkręcam już niczego, ale we wszystkim w czym mogłem powymieniałem pastę na świetną Phobyę i jestem z efektów bardzo zadowolony. Najbardziej widać to po PS3 slim: po zmianie pasty średnia temperatura pracy RSX+CELL spadła do 68 C stopni, wiatraczek pracuje bardzo cicho (nawierciłem duży otwór w obudowie nad nim, przykryty filtrem przeciwpyłowym). Wcześniej konsolka potrafiła wejść na najwyższe obroty już po 15-20 min. grania… teraz jest niemal bezgłośna.