Czy kupię gdzieś jeszcze oryginalny Windows 7 HP lub Pro? Do zainstalowania w laptopie bez systemu?


(dre4merOn) #1

Cześć. Czy kupię gdzieś jeszcze oryginalny Windows 7 HP lub Pro? Do zainstalowania w laptopie bez systemu? Jaką licencję powinienem mieć? Bo słyszałem ,że OEM będzie zła?


#2

Dlaczego OEM będzie zły?

Kupić możesz np. tutaj: http://www.gral.pl/Microsoft+Windows+7+Professional+64B+PL_716.html

i tutaj: https://www.morele.net/search/netsprint/0/1/0/0/0/0/0/?q=windows+7#product_list

Pewnie w innych sklepach też jest dostępny. To są po prostu dwa pierwsze które przyszły mi na myśl.


(dre4merOn) #3

Dlaczego OEM będzie zły? Słyszałem, czytałem gdzieś w internecie, że Microsoft się wycofał z OEM i od tamtej pory taki system będzie uważany za nielegalny. Oczywiście mogę się mylić. Ta informacja może być nie prawdziwa albo nie aktualna. Nie wgłębiałem się bardziej.


(rgabrysiak) #4

Bzdura, system kupiony z legalnego źródła nie będzie nielegalny, jedyna wada OEMów to brak możliwości przeniesienia systemu aktywowanego na jednym urządzeniu na inne.


(roobal) #5

Zgodnie z prawem, system legalnie nabyty jest legalny, natomiast kwestie licencyjne, to zupełnie inna bajka. Tak naprawdę OEMy są dla producentów, ale to nie znaczy, że system nie będzie legalny. OEMy możesz normalnie kupić. Możesz też rozważyć kupno wersji ESD, są tańsze, bo nie płacisz za nośnik DVD. Dostajesz link do obrazu ISO, a po kilku dniach przychodzi do Ciebie faktura/paragon z naklejką COA.