Czy kupno gry steam na allegro jest legalne i bezpieczne?

Czy kupno gry steam na allegro jest legalne i bezpieczne? Chodzi mi dokładnie o tą aukcje: http://allegro.pl/gra-counter-strike-condition-zero-pl-cs-1-6-3w1-i3879202438.html

Czy jest legalne? Tak, czy bezpieczne? Nie zawsze. Zakupy kluczy mogły się odbyć poprzez skradzioną kartę. Taki zakup może zostać cofnięty, a Steam zostanie zablokowany. Zwykle odblokować takie konto można płacąc po prostu za grę bezpośrednio do Steama.

 

Jednak patrząc na komentarze (ich liczbę i jakość) wydaje się, że sprzedawca jest w porządku. Inną kwestią jest to, że prawdopodobnie sprzedaje grę jako gift - a tego robić nie może według regulaminu Steam. Ale ktoś musiałby podkablować jego - że sprzedaje i Ciebie, że kupiłeś, więc szansa zablokowania Twojego konta są małe.

Generalnie trzeba uważać bo wiele gier ma blokadę regionalną lub zablokowany język np rosyjski i wtedy jest lipa

Najbazpieczniej byłoby doładować steam wallet i kupić paczkę wszystkich CS’ów, czasami po 5 euro się trafi

W czym problem? Jak ma dobre opinie, a może wręcz żadnych negatywnych to nie widzę problemu. Ja na allegro kupowałem sam klucz do bf3 i od 2 lat żadnego bana nie dostałem.