Czy kupno klucza na Allegro do systemu Windows 8.1 jest w pełni legalnym rozwiązaniem?

“klucz produktu, nośnik, dowód zakupu” - a ja kupowałem aktualizację do win 8 przez stronę ms i mam aż klucz przesłany na e-mail - jakbym kupił od nich pełną wersję to zapewne też nic więcej bym nie dostał :>

Maks Baum - klucz produktu + e-mail powiązany z tym kluczem (ewentualnie wszelkie informacje jakie się dostało na e-mail wydrukować)

 

Jest “minimum 2” ? Jest!!

 

 

aha przypomniało mi się jeszcze coś… jak ja “kupowałem klucz produktu” do jakiegoś oprogramowania to dostałem klucz na e-mail + po jakims czasie pocztą dodatkowo przysłali mi dowód zakupu (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa - licencja?)

 

Podobnie jest jak np. zagubisz klucz (lost registration and recovery) do oprogramowania, wchodzisz na stronę producenta, wpisujesz nazwę użtkownika i e-mail i na skrzynke przychodzi Ci klucz…

Też użytkuję klucz Win 8 który został zakupiony poprzez allegro i dla pewności weryfikowany również przez infolinie Microsoftu. Po zakupie dostałem klucz + dowód zakupu - transakcji która została wykonana przez witrynę Microsoftu, tak więc warto jest się też zapewne dopytać, jaką metodą został zakupiony klucz w razie, kiedy aukcja dla przykładu jest podejrzanie tania, lub jej autor wątpliwie opisał sprzedawany produkt. Ogólnie co do Allegro - zawsze trzeba się pilnować :slight_smile: A klucze ? Klucze najlepiej kupować od firm, choć to też temat rzeka.

To że Twój klucz przechodzi proces aktywacji nie znaczy że system jest legalny. 

 

Było wałkowane tyle razy, a ludzie dalej wierzą w te tanie klucze z allegro, nie mające nic wspólnego z legalnym systemem. 

a nie szkoda ci tych pieniędzy ?

lepiej kupić w normalnej cenie w sklepie i masz spokój

dla przykładu http://vebo.pl

Paragon jest nic nie warty! Ponieważ tusz na nim jest bardzo nietrwały i często ulega wyblaknięciu i całkowitemu braku czytelności! po kilku miesiącach

Mam mnóstwo różnych paragonów, większość już jest “czysta” i praktycznie już nic nie można zobaczyć!

@djzon #26: Dlatego warto robić ksero paragonów, bo te po czasie zazwyczaj blakną - zawsze jest dzięki temu podkładka zakupu (niektórzy przyjaźnie nastawieni sprzedawcy polecają to nawet przy zakupie droższych sprzętów)

Albo żądać faktury, czego sprzedawcy często nie proponują i trzeba się upomnieć.