Czy kupno klucza na Allegro do systemu Windows 8.1 jest w pełni legalnym rozwiązaniem?

Witam,

 

Chcę kupić legalny system / klucz do Windows’a. Siódemki są strasznie drogie, ale znalazłem na Allegro bardzo tanie, legalne klucze do aktywacji Windows’a 8.1. Firma ta normalnie wystawia faktury i wysyła wraz z kluczem drogą mailową.

Czy jest to w pełni legalny i z godny z prawem sposób na posiadanie oryginalnej wersji Windows’a?

 

Pieniądze nieduże pod 80 złotych, ale chcę mieć pewność, że w razie czego nie będzie problemów.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

apik

 Jeżeli chcesz mieć legalny system to nie warto. Raz - podejrzanie niska cena, dwa - klucze niewiadomego pochodzenia, trzy - brak dowodu legalności. 

Co w przypadku Windows’a 8.1 jest dowodem legalności? Naklejek z kodem wiem, że nie naklejają np na notebooki. Dowód zakupu od tej firmy nie jest dowodem legalności?

Dowodem legalności jest zapewne pudełko. Brak pudełka=brak dowodu że kupiłeś Windows. 

Dzięki wielkie za pomoc. Myślałem, że można dostać system troszkę taniej, ale widzę, że muszę się nastawić na normalną kwotę.

Tzn. jeżeli chcesz możesz kupić tylko system może działać dzień, dwa, miesiąc a potem,że tak powiem wszystko pójdzie w łeb.

Właśnie o tym myślałem odnośnie crysis 3 i watch dogs, w necie są tylko generatory kodów ale raczej więcej z nimi problemów niż pożytku, klucze są tanie do 100 bym dał za oba, sytuacja będzie taka sama w przypadku działania, tzn może nie pasować do ściąganej wersji?.

Dowodem zakupu na pewno nie jest pudełko.

Mylisz dwa pojęcia: dowód zakupu i dowód legalności posiadanego systemu.

Niczego nie mylę, pudełko nic tutaj nie znaczy. Takie pudełko można zrobić samemu.

Pewnie jakiś student sprzedaje kody, które dostał od uczelni :stuck_out_tongue_winking_eye: więc legalność żadna  :stuck_out_tongue:

Pewnie tak właśnie jest.  Poza tym sama sprzedaż kluczy poza sklepem Microsoft jest zabroniona. 

 

Jak pudełko nie jest dowodem zakupu ?

A kod kreskowy, hologram.

Każde pudełko jest (chyba) zapisane w Microsoft.  Więc jest to jakiś dowód zakupu może nie równoznaczny z paragonem/fakturą ale jest.

Porównując kupujesz grę to pudełko według Ciebie nie jest dowodem zakupu ?

 

Może nie jest zabroniona o tyle jest niedozwolona, bo jednak firmy które dostaną “licencję”(czy tam koncesję,zresztą mniejsza z tym) na sprzedaż WIN to mogą to robić :slight_smile:

Nie mogą sprzedawać samych kluczy, i o to w tym chodzi. Tak samo nie mogą tego robić subskrybenci Microsoft Technet i studenci w ramach programu DreamSpark.

Źle zrozumiałem zwracam honor myślałem że wogóle nie mogą sprzedawać a Tobie chodziło o same klucze :smiley:

W kwestii dowodów legalności i pokrewnych.

 

Teraz czy taki sam problem z weryfikacją zakupionego klucza do pirackiej wersji gry może wystąpić?. Bo praktycznie jest to legalny sposób nabycia gry.

 

Nie, nie jest. Pudełko może mieć sobie każdy - to nie jest dowód zakupu. Prosty przykład - idąc na gwarancję musisz okazać dowód zakupu towaru (faktura, paragon) - nikt nie weźmie towaru na ładne oczy, słowa “kupiłem u was” i pokazanie pudełka. Tak to nie działa niestety :wink:

Oddając telefon na gwarancje oddajesz z całymn pudełkiem a nie sam telefon nikt Ci nie uwierzy że to telefon kupiony ale pudełka nie dostałeś

Coś ty się tak uczepił tego pudełka. Pudełko to tylko kawałek tektury i nie jest żadnym dowodem.

Poza tym oddając coś na gwarancję też nie musisz mieć pudełka.

Witam.

Poniżej wklejam fragment czatu z konsultantem MIcrosoftu ( to dla niedowiarków, a takich nie brakuje :-)  ):

 

"Wojciech: at 10:41:27