Czy kupno klucza na Allegro do systemu Windows 8.1 jest w pełni legalnym rozwiązaniem?

(apik) #1

Witam,

Chcę kupić legalny system / klucz do Windows'a. Siódemki są strasznie drogie, ale znalazłem na Allegro bardzo tanie, legalne klucze do aktywacji Windows'a 8.1. Firma ta normalnie wystawia faktury i wysyła wraz z kluczem drogą mailową.

Czy jest to w pełni legalny i z godny z prawem sposób na posiadanie oryginalnej wersji Windows'a?

Pieniądze nieduże pod 80 złotych, ale chcę mieć pewność, że w razie czego nie będzie problemów.

Pozdrawiam serdecznie,

apik

(Czapelek) #2

Jeżeli chcesz mieć legalny system to nie warto. Raz - podejrzanie niska cena, dwa - klucze niewiadomego pochodzenia, trzy - brak dowodu legalności. 

(apik) #3

Co w przypadku Windows'a 8.1 jest dowodem legalności? Naklejek z kodem wiem, że nie naklejają np na notebooki. Dowód zakupu od tej firmy nie jest dowodem legalności?

(Czapelek) #4

Dowodem legalności jest zapewne pudełko. Brak pudełka=brak dowodu że kupiłeś Windows. 

(apik) #5

Dzięki wielkie za pomoc. Myślałem, że można dostać system troszkę taniej, ale widzę, że muszę się nastawić na normalną kwotę.

(Czapelek) #6

Tzn. jeżeli chcesz możesz kupić tylko system może działać dzień, dwa, miesiąc a potem,że tak powiem wszystko pójdzie w łeb.

(kurzel131) #7

Właśnie o tym myślałem odnośnie crysis 3 i watch dogs, w necie są tylko generatory kodów ale raczej więcej z nimi problemów niż pożytku, klucze są tanie do 100 bym dał za oba, sytuacja będzie taka sama w przypadku działania, tzn może nie pasować do ściąganej wersji?.

(MiL-) #8

Dowodem zakupu na pewno nie jest pudełko.

(fiesta) #9

Mylisz dwa pojęcia: dowód zakupu i dowód legalności posiadanego systemu.

(MiL-) #10

Niczego nie mylę, pudełko nic tutaj nie znaczy. Takie pudełko można zrobić samemu.

(Stasiocukier) #11

Pewnie jakiś student sprzedaje kody, które dostał od uczelni :stuck_out_tongue_winking_eye: więc legalność żadna  :stuck_out_tongue:

(Odyniec_Stary) #12

Pewnie tak właśnie jest.  Poza tym sama sprzedaż kluczy poza sklepem Microsoft jest zabroniona. 

(Czapelek) #13

Jak pudełko nie jest dowodem zakupu ?

A kod kreskowy, hologram.

Każde pudełko jest (chyba) zapisane w Microsoft.  Więc jest to jakiś dowód zakupu może nie równoznaczny z paragonem/fakturą ale jest.

Porównując kupujesz grę to pudełko według Ciebie nie jest dowodem zakupu ?

Może nie jest zabroniona o tyle jest niedozwolona, bo jednak firmy które dostaną "licencję"(czy tam koncesję,zresztą mniejsza z tym) na sprzedaż WIN to mogą to robić :slight_smile:

(Odyniec_Stary) #14

Nie mogą sprzedawać samych kluczy, i o to w tym chodzi. Tak samo nie mogą tego robić subskrybenci Microsoft Technet i studenci w ramach programu DreamSpark.

(Czapelek) #15

Źle zrozumiałem zwracam honor myślałem że wogóle nie mogą sprzedawać a Tobie chodziło o same klucze :smiley:

(kurzel131) #16

W kwestii dowodów legalności i pokrewnych.

Teraz czy taki sam problem z weryfikacją zakupionego klucza do pirackiej wersji gry może wystąpić?. Bo praktycznie jest to legalny sposób nabycia gry.

(Jusko) #17

Nie, nie jest. Pudełko może mieć sobie każdy - to nie jest dowód zakupu. Prosty przykład - idąc na gwarancję musisz okazać dowód zakupu towaru (faktura, paragon) - nikt nie weźmie towaru na ładne oczy, słowa "kupiłem u was" i pokazanie pudełka. Tak to nie działa niestety :wink:

(Czapelek) #18

Oddając telefon na gwarancje oddajesz z całymn pudełkiem a nie sam telefon nikt Ci nie uwierzy że to telefon kupiony ale pudełka nie dostałeś

(MiL-) #19

Coś ty się tak uczepił tego pudełka. Pudełko to tylko kawałek tektury i nie jest żadnym dowodem.

Poza tym oddając coś na gwarancję też nie musisz mieć pudełka.

(Iron112) #20

Witam.

Poniżej wklejam fragment czatu z konsultantem MIcrosoftu ( to dla niedowiarków, a takich nie brakuje :-)  ):

"Wojciech: at 10:41:27