Czy kupno tego kompa się opłaca?

Witam, niedawno rozpoczęła się wyprzedaż w Avansie. Znalazłem na niej pewien zestaw komputerowy. Chciałem się was, drodzy forumowicze spytać, czy jego kupno się opłaca. Znajduje się on w gazetce, na 4 stronie :

http://www.avans.pl/gazetka/20090731zachod/index.html

Ogólnie z komputerami z Avansu mam dobre wrażenia, mój obecny komp kupiłem ponad 3 lata temu, właśnie w Avansie, i chodzi bez większych zarzutów do dziś :wink: Proszę o szybką pomoc, bo wykupią mi sprzed nosa, i po ptakach…

P.S Proszę zauważyć pewną ułomność w opisie kompa… Zamiast nVidia GeForce (czy jakoś tak) 9500GT, napisali Ati Readon 9500gt :wink:

Nie.

Zależy do czego ci jest potrzebny. HDD 320 GB to mało jak na dzisiejsze czasy. Procesor może nie najlepszy, ale podatny na podkręcanie (też go mam). Pamięć RAM 4GB wystarczy, bo XP i tak obsługuje max 3.25. Mogliby dać lepszą kartę graficzną, bo z taką to zbyt długo w nowe gry się nie pociągnie. Przydałby się Radeon HD 4870 lub gf GTX 260<. Nie podali zasilacza, a to też jest bardzo ważne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podzespołach, to sprawdź w wyszukiwarkach cenowych opinie i ich ewentualną cenę. Dowiesz się co nieco o nich i może się okazać, że wyjdziesz na tym lepiej. Na ogół komputery - gotowce są słabe. Zwłaszcza te ze sklepów typu np. Avans i nie wspominając o hipermarketach. Te komputery przyciągają uwagę tylko jakimś jednym “czymś”. Pozostałe części bardzo częto powiedzmy sobie szczerze nie pasują do reszty. Poza tym nie podają nazw modeli poszczególnych części. Ja osobiście kupując pamięć RAM wolę wydać te (przypadkowe kwoty - nie muszą być zgodne z rzeczywiatością) 300 zł na 2 GB od patriota niż na 4 GB od jakiejś mało znanej firmy. Sprawdź go lepiej i mocno przemyśl ten zakup. Moim zdaniem nie kupuj tego, ale to w końcu tylko moja opinia. Porównaj z innymi.

Zestaw jest bez monitora, komp jak za tą cenę przyzwoity, @Breitner dlaczego uważasz że nie opłaca się jego kupno?? @ Ziomek Zemsty 320 GB to mało wg ciebie na dzisiejsze czasy?? mnie wystarcza dysk 80 GB, po co instalować setki gier jak można zainstalować tylko 2 lub 3 w które się będzie grało. Grafa i proc może nie najlepsze ale czego oczekujesz od kompa za taką cenę?? Ja mam kompa z Avansu i niestety miał już 2 awarie i muszę go czyścić co 3 miesiące bo szybko się brudzi w środku. Następny zestaw komputerowy kupuję w Komputroniku z składanych części

Nie kupuj komputerów z marketu!

zestawy-komputerowe-sierpien-2009-t267420.html

Sam sobie odpowiedziałeś.

Nie, słaby moze ramu 4gb ale słaby

Dobra, dzięki za szybką odpowiedź. Chyba napiszę nowy wątek, by ktoś złożył mi komp do 1200, na gierki oczywiście :wink: Jednak chciałbym, by mieć lepszy proc i w ogóle poprosić o zestaw bez dysku twardego i nagrywarki… Moja 120, w duecie ze starą 40 w zupełności mi wystarczy, tak samo nagrywarka… Jak myślicie, czy dużo mi to da, i co ważne - czy stara 120 (bo 40 mogę se odpuścić), oczywiście po formacie i defragmentacji, będzie mi mocno mulić kompa?

Poprawka, ten dysk nie jest taki stary, kupiłem go razem z tym kompem…

nie

Akutalnie cześci w zestawie:  

Procesor:

AMD Athlon 64 X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

230 zł


Wentylator:

-

-


Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

290 zł


Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

120 zł


Druga pamięć RAM:

-

-


Dysk twardy:

-

-


Drugi dysk twardy:

-

-


Kieszeń HDD:

-

-


Karta graficzna:

Palit GeForce 9600GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV DVI

299 zł


Karta dźwiekowa:

-

-


Głośniki:

-

-


Napęd FDD:

-

-


Napęd CD/DVD:

-

-


Nagrywarka CD-RW:

-

-


Nagrywarka DVD:

-

-


Karta sieciowa:

-

-


Tuner TV:

-

-


Klawiatura:

-

-


Mysz:

-

-


Obudowa:

Asus TA-892 (black/silver)

115 zł


Zasilacz:

Fortron FSP400-60GLN 400W 80 Plus 

159 zł


Listwa zasilajaca:

-

-


Monitor:

-

-


Drukarka:

-

-


Kabel do drukarki:

-

-


Skaner:

-

-


System Operacyjny:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


	Suma: 1213	zł brutto

994.26	zł netto

Słyszałem, że zasilaczy firmy Forton są awaryjne. Lepiej by było wybrać jakiegoś coolermastera

Thx, i jeszcze coś Widzę że na karcie grafiki, jest 512, ale DDR3. Dobrze kojarzę, że to lepsze niż 1024 DDR2 ?? I czy gdy kupie procka AMD, to chłodzenie do niego będę miał gratis, w pudełku (Wiem, wygląda że jestem zielony, ale po prostu nigdy nic nie składałem) ? I The last one - ile mogę wybulić w serwisie za złożenie kompa?

tak

dostaniesz

w tym sklepie za darmo składają

Tyle, że nie kupiłem go w takim stanie jakim jest teraz, wiele rzeczy kupiłem osobno

A czy ja jestem wróżka żebym wiedział w jakim stanie kupiłeś, ale o co Ci chodzi ? W jednym zdaniu piszesz

a w drugim

A pytanie zasadnicze jest takie

Czy kupno tego kompa się opłaca??? (w Avansie)

Jaka jest Twoja odpowiedź ?

Bo widzę, że sens Twojej “wypowiedzi” jest taki, że jesteś za a nawet przeciw. Zdecyduj się w końcu.

Opłaca się kupić za tak niską cenę, lecz nie w Avansie a jakimś innym - pewnym sklepie

A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, przecież Koleś napisał

Filozofujesz a nie masz pojęcia o czym jest temat.

Nie filozofuję, ja bym szukał tego samego lub podobnego zestawu w tej cenie w innym sklepie

A Ty dalej niczego nie rozumiesz, Koleś nie pyta co Ty byś zrobił, a poza tym nikogo to nie interesuje, tylko podał KONKRETNY SKLEP i KONKRETNY ZESTAW (może dużymi literami zrozumiesz) i tylko do TEGO się odnieś. Dywagacje na temat co Ty masz i co byś zrobił, interesuje ludzi tyle co zeszłoroczny śnieg, człowieku zrozum to w końcu, chyba, że z Tobą coś nie tegeś.