Czy kupować nowy komputer, czy wymienić tylko części?

a w czym to pomaga, że będą niższe temperatury i powietrze będzie płynnie przelatywało? sory że tak pytam, ale nie znam się na tym, a obudowa to dodatkowa stówka do zapłacenia, także chciałbym wiedzieć za co płacę :wink:

W najmniejszym skrócie czym niższe temperatury tym lepiej. Na pewno spytasz dlaczego. Po pierwsze jeżeli sprzęt będzie się grzał to będziesz mieć bluescreeny co za tym idzie z czasem coś uszkodzisz (prawdopodobnie grafikę). Jeżeli w ogóle zamierzasz coś kręcić przewiewna obudowa to podstawa. Kolejna sprawa w dobrze wentylowanej obudowie dłużej pożyje sprzęt. Oczywiście w budzie jaką masz też sprzęt będzie działać wszystko zależy kto co lubi chcesz wydać około 2tyś i żałujesz na obudowę to jakby mercedes w karoserii poloneza.

ok, dzięki za wyjaśnienie :wink:

Podejrzewam, że będzie wymagane przeinstalowanie systemu.

Znaczy mam wymienić sprzęt i potem przeinstalować komputer, czy przeinstalować przed podłączeniem nowych części?

Po wymianie wszystkich podzespołów należy przeinstalować system.

zna ktoś jakiś dobry sposób, żeby zapisać wszystko z dysku żeby po przeinstalowaniu wszystko było z powrotem??? niby jest opcja kopia zapasowa, czy coś takiego, ale nie mam tak dużego nośnika danych, żeby to pomieścić. na dysku mam zajęte z 500 gb

zobacz w ten temat czy cię interesuje

http://forum.dobreprogramy.pl/alternatywny-program-do-kopi-systemu-t485370/

to są minimalne wymagania do assassina unity Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/3 GB Radeon HD 7970 lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit

 

jak mam 4 gb ram i ten sprzęt co będę wymieniać (procesor, płyta główna, karta graf.) wszystko pójdzie, czy muszę jeszcze pamięć wymieniać???

ok, a jeżeli muszę przeinstalować system mam to zrobić tak jak np. na tym filmiku jest pokazane https://www.youtube.com/watch?v=t0YvXgW4Ozs w sensie, że mam wejść przez biosa i robić tak o, czy wystarczy, że po prostu włożę płytkę z windowsem i tam dam instaluj itp???

Musisz zbootować system więc zrobić jak na filmie chyba, że masz akurat ustawione bootowanie z CD lub masz funkcję boot menu pod jakimś przyciskiem np. f11 ii wtedy bootujesz bez wchodzenia do biosu.