Czy laptopwytrzyma Viste?

Mój wujek chce kupić sobie laptop w promocji, celeron 1,6 ghz, 1 gb ram, 120 gb dysk na którym jest zainstalowany system vista home. Ale wydaje mi się, że system będzie bardzo mulił … Może się myle ?

Czy dobranie takiego sprzętu pod viste to dobry pomysł ?

bądźmy szczerzy vista na celeronku 1,6 to pomyłka ;]

w ogóle widać znaczną różnice w działaniu visty na jednym rdzeniu i na dwóch … na dwóch idzie lepiej mimo iż pozostałe parametry są zbliżone :stuck_out_tongue:

może napisz ile wujek ma pieniędzy na to :>

Na Athlonie 2200 i 1,25 GB RAM-u Vista działała dużo wolniej niż XP u mnie.

bo vista lepiej działa na dwurdzeniowym procu

i bez takiego lepiej do niej nie podchodzić .

Ale vista sie uruchomi na tym sprzecie ?

Czy bedzie bardzo mulilo ? I np. wejscie na dysk twardy bedzie trwalo pare sekund ?

Uruchomi, ale będzie bardzo “muliło”. Nie polecam. Dopiero na moim obecnym sprzęcie mogę powiedzieć, że Vista jest szybka. W każdym razie o niebo szybsza niż na A 2200.

no pewnie że tak

ale lepiej by był mocniejszy procesor …

bo może niekiedy przymulić .

a lapki z odpowiednim configiem na viste to już wydatek tylko ok 2200 zł

Jakie lapki ?

Spokojnie na takim laptopie pociągnie Vista. Moja mama ma podobnego laptopa celeron M 1,6 GHZ, 1gb ram i vista śmiga aż miło. Do podtsawowych operacji wystarczy taki sprzęt. Oczywiście nie ma mowy o graniu czy obróbce grafiki.

No wujek raczej w gry nie będzie grał. Go interesuje głównie rozrywka, internet itd. Czy opera na tym zestawie bedzie sie szybko otwierala i plynnie dzialala ? Jak bedzie dzialalo gg, szybko sie otworzy, bez zwiech ?

Czy kiedy otworzy sie pare folderow to wtedy nie dojdzie do zmulenia ?

Bedzie mozna sluchac muzyki - winamp podczass przegladania internetu ?

I filmy beda odtwarzane plynnie ?

Bez problemu te rzeczy, o których piszesz będą działały płynnie.

jezeli chodzi o slabsze komputery to lepiej poczekać na Service Pack do Visty -dzieki niemu system ma chodzic llepiej na starszych maszynach

U mnie działa na AMD Athlon 1.8 płynnie.1 GB ram też wystarczy.Vista pożera ok 500 MB RAM.Myślę że będzie chodzić w miarę płynnie.Zależy do czego będzie wykożystywany.Ja mam Benq P52 EG 1GB RAM i kartą grafiki ATI x1600 i nie mam żadnych problemów z Vistą.Nic mi nie zamula.Zeby nie to że z regóły w lapkach są dość wolne dyski twarde to było by super ale i tak nie narzekam.

Mi Vista śmiga na Celeronie 2.26 GHz i 512 MB RAM, oczywiście po wyłączeniu Aero i UAC.

Witam

Podepnę się pod tema Notebooków bo nie chce nowego zakładać…

Mam Acer z serii Aspire 5680 (Acer Aspire 5684WLMi - Core 2 Duo T5600 2x 1.83GHz • 2048MB (2x 1024MB) • 160GB • DVD+/-RW DL • NVidia GeForce Go 7600 SE 128MB), oryginalnie była na nim Vista HP zainstalowana… moim problemem jest to że się grzeje jak diabli… aż do tego momentu gdy się notebook sam wyłącza… ale dzieje się to nie za każdym razem gdy uruchomie notebook, raz jest zimniutki a raz gorący i to już przy samym starcie… instalowałem programik speedfan w najnowszej wersji, ale chyba nie działa jak by się chciało, w tabelkach nie pokazuje wszystkiego, ustawiłem na automatyczną regulację obrotów, lecz nie widać rezultatu by go chłodził…

Co może być nie tak?

Lepiej jednak załóż nowy wątek.

Jeden problem - jeden wątek. Prosto i przejrzyście.

ja chcial bym sie podpiac do tego watku chce sobie kupic acera 5920 1.5ghz

core 2 duo ,dysk 160 gb ,Gf 8600gt (turbo cache) ,1gb ram 677mhz (planowal bym dokupic 1gb) , i mam pytanko czy ten notebook wystarczy do rozrywki gry itp bez tego 2 gb ram-u i jak vista bendzie na nim smigac i czy bendzie mi chodzil stalker i silkroad ,i jeszcze mam 2 putanko czy on ma technologie intel robson pozdro

Polecam stosowanie znaków interpunkcyjnych - dla Twojego dobra.

Co do Twojego laptopa - wszystko powinno ładnie działać, jednak ja dokupiłbym jeszcze 1 GB RAM-u i GF8800, bo wtedy nowe gry będą ładniej działały. Mimo wszystko gites.

jesli chodzi o znaki to przepraszam. ale zauwaz ze to jest laptop a nie stacjonarka wienc nie mozna sobie dokupic lepszej karty graficznej a ten 1 gb ramu to i tak sobie doloze a zeby miec laptopa z Gf 8800 to bym musial dac jakies 6000plnów duzo za duzo

GF8600 nie jest taki zły, ma pełną obsługę DX10 (a niedługo to będzie najważniejsze), wszystkie nowe gry powinien udźwignąć. A w laptopie możliwości rozbudowy są istotnie mniejsze.