Czy laptopy Dell z dotykowym ekranem mają dobre matryce?

Czy Delle z dotykowym ekranem mają dobre matryce?

Ostatnio obserwuję niedotykowe matryce Della w budżetowych, średnich i średnio wysokich np. do 4000 zł laptopach i muszę przyznać że litery są rozmazane, czasami brak IPSa, łatwiej trafić na matrycę, która nie zadowoli niż taką która zadowoli. Konkurencja do 4000zł bez problemu posiada już w budżetowych laptopach dobre matryce.

Czy jest jakaś granica kwotowa, nazwy modelu czy inna która daje wysoki współczynnik prawdopodobieństwa, że jeśli się w ciemno kupi to np. literki nie będą rozmyte?

Lubię niematowe ekrany tylko błyszczące.
Czy Dell z dotykowym ekranem nie będzie miał rozmycia i to będzie raczej pewniak aby brać w ciemno?

Wszystko zależy od zamontowanej matrycy w danym modelu, czyli różne modele mają różne matryce nawet jeżeli jest to ta sama marka np Dell.

Jeżeli szukasz laptopa to napisz więcej informacji

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
  1. 4000zł
  2. Niematowa, Lustrzana, najlepiej IPS koniecznie dotykowa.
  3. Praca biurowa, internet, multimedia
  4. Dotykowa matryca.
  5. Laptop może być bez systemu, z Windowsem lub z Linuksem. Nie ma żadnego znaczenia.

Czy ktoś ma pomysł?

Dokumentacja techniczna ze strony producenta -> wyciągamy model matrycy -> porównujemy z innymi np. zagęszczenie pikseli , jasność etc. Mamy Ci zestawić tabelkę ;-)?

Generalnie pytanie zadane nie ma sensu.
Dell nie produkuje chyba tych matryc, a w związku z tym te same mogą być w Acerach, lenovo itp.

1 polubienie

Według mnie taki dell https://www.sferis.pl/2w1-dell-inspiron-5482-5482-7390-core-i7-8565u-14-8gb-ssd-256gb-intel-uhd-620-win10-p606000 będzie dla Ciebie na prawdę dobrą opcją. 8GB RAM, dysk 256GB SSD i procek i7 ósmej generacji.

1 polubienie

Nie wiem jak ci to napisać.
Kupując w ciemno Della z grube pieniądze mając na uwadze że jest najrzetelniejszym producentem laptopów; od roku co najmniej wpada się w dół z matrycą która jest nie do przyjęcia.

Propozycja b. dobra @sekus91

Czy zdaniem czytających 8 GB RAM na Windows10 nie jest przypadkiem za mało dla b. wielu programów i okien przeglądarki otwartych

Czy matryca wg was na pierszy rzut oka jest ok

i wreszcie

czy są inne propozycje?

u mnie na podobnej ilości i po 30 bywa, ale Edge i lekkie. Ewentualnie kup wersje z 4 GB i zamiast “sklepowego rozszerzenia o 4” dodajesz 8 na stole w pokoju w czasie wolnym :wink:

Są też inne modele nie koniecznie dell.



Możesz matryce zobaczyć na żywo w razie czego jest 14 dni zwrotu.

Czy morałem tej wypowiedzi jest że Edge najmniej ramu chłonie oraz że lepiej samemu wymienić RAM bo sklep stanowczo za dużo sobie liczy za kości pamięci i robociznę?

Co masz na myśli pisząc w razie czego 14 dni zwrotu?

A wgl to XKOM ma 15+14.

Nawet nie tyle, że dużo.
Przykład za rozbudowę o 4 GB z 4 do 8 liczą średnio 150-200 zł. Używany Ram, naprawdę musisz mieć pecha żeby dostać uwalony ddr4, kupisz za 70-80 zł. Za 150-200 zł możesz już kupić nowe 8 GB. Niestety takiej konfiguracji 4 GB wlutowane + 8 dołożone, to nie ma w ofercie większość ci sklepów :wink: Ewentualna nieco mniejsza wydajność przy braku tradycyjnego dual channel ostanie pokryta z nawiązką przez dodatkowe 4 GB. Tylko “lepiej” spzredać klientowi kość za 150 + 50 za wymianę (i potem jeszcze 8 za jakieś 3 lata) niż raz te 250 nawet za 8, która starczy spokojnie na 5 lat, czyli okres życia lapka :wink:

Co do Edga, to moje subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że działa nieco szybciej i nim pada utrzyma więcej kart. Może to zasługa tego, że nie ma tylu dodatków lub czegoś innego…

Przy zakupie internetowym masz 14 dni zwrotu.

O tych praktykach sklepowych nie wiedziałem

Zwrot to wbrew pozorom mnóstwo papierkowej roboty, ładowania, czytania, drukowania, marnowania czasu. Kto nie zwracał dużo w życiu ten wie

Jeżeli komuś zależy no to nie widzę problemu.

To uniwersalna prawda dlatego kiepski argument w jakichkolwiek rozmowach

Czy do słynnego Dell XPS jest się o cokolwiek przyczepić?