Czy laptopy podrożały?

Jak w temacie czy tylko mi się tak wydaje? Znajomy chciał kupić taniego lekkiego laptopa de facto tylko do worda i aby był mobilny.

Jak wszedłem do byle jakiego sklepu i dałem 13” to ceny zaczynały się od 3 tysięcy. Nie chodzi o konkretny model a trend mógłbym przysiąc ze we wrześniu można by było coś dostać za 1500-1800 zl

Tak, a o co chodzi?

Też odnoszę takie wrażenie. Ostatnio parę dni temu z ciekawości przeglądałem sobie ceny laptopów i natrafiłem na swojego którego kupowałem w sierpniu 2019. Do tego czasu pojawiły się już nowsze wersje procesorów itp. Byłem przekonany, że właśnie przez to mój laptop będzie taniał a okazało się, że albo jest wciąż w tej samej cenie co w sierpniu zeszłego roku albo nawet o 200, 300 zł droższy w innych sklepach.

Tak. Podrożały wszystkie. Najbardziej te tanie. Część została wymieciona z rynku.

No czyli jednak :confused: tak tez patrzyłem dla segmentu dla najtańszych i rzeczywiście nawet niektóre modele poznikały.

W sumie się zastanawiam czy to pojawiło się przez 500zl dla nauczycieli, święta, przechodzenie na prace zdalna, braki na stanie czy co innego.

Praca zdalna, nauka zdalna - owszem. Reszta nie ma znaczenia. To nie jest jakaś lokalna anomalia, wzrost cen dotyczy całego świata.

Podrożały średnio z 500 zł. Najbardziej używane podrożały. Raj dla złomiarzy z używanymi tak zwanymi poleasingowcami teraz mają raj w zarobkach.