Czy laptopy tez się składa?

Czy laptopy tez się składa? Bo nie wiem. Było by to dobre rozwiązanie.

nie, bierze się butelki plastikowe z pepsi/coca-coli, i z nich się wytapia od razu gotowy laptop, w zalezności od temperatury podgrzewania plastiku wychodzi nam inny model…

Tak, laptopy się składa, są np konfiguratory na stronie firmy HP, gdzie sam dobierasz komponenty.

Do VBI można sobie dobierać części np na exelabs

http://www.exelabs.pl/konfigurator.php

Ale nie chodzi mi o to że HP mi złoży bo to że firmy robią to przeciez wiem. Chodzi mi o to czy w necie mozna normalnie sobie części znaleźć jak do PC i potem w domu złożyć. A składa się tak samo jak PC?

Tak składa się w fabryce.

No to w fabryce ale czy tak sobie samemu mozna kupić części i złożyć?

raczej nie :frowning:

Nie da się tak ponieważ obudowy, produkują producenci Acer, HP, Dell oni to składają i dorzucają marże. Nie będę wypuszczali pustych obudów, bo wtedy, każdy by sobie sam złożył, a ich marża by przepadła.

“Raczej nie” ale czy to w ogóle możliwe. Jeden koleś mi powiedział ze jego kolega mu zlożył.

Z czego? Jak np proca AMD mobilnego nie kupisz w detalu nawet w hurtowni z resztą do zakupów hurtowych trzeba mieć uprawnienia, bo są sprzedawane prosto dla HP, Toshiby i innych podobnie z innymi częściami, jedynie to chyba że kupisz sobie spalonego wybierzesz wszystkie części i w ten sposób zdobywasz obudowę reszty szukasz na alledrogo czy innych złomowiskach.

No dobra to rozwaiło moje wątpliwości bo kolega szpanuje ze znajomy informatyk złożył mu laptopa za 5,5k i właśnie to trochę mnie zdziwiło ze laptopa mu złożył.

jak najbardziej.

poszukaj w sklepach pod kategorią “kadłubki” lub VBI chyba z asusa jest tego sporo.

mozna w nich dowolnie konfigurować system w zakresie - ram, cpu, dysk, grafika.

mają chyba jedne z najlepszych stosunków jakość / cena.

No to w końcu składa sie czy nie bo każdy mówi co innego.

Złożył mu czyli:

wszedł do konfiguratora na necie.

Wybrał podzespoły.

Wcisnął kup.

A byłeś np na podanej prze zemnie stronie, link w drugim poście, bo coś czuje że nie chciało się kliknąć.

Ale on też mówił ze te podzespoły porównywał w porównywarce cen i znalazł najtańsze.

A ja wziąłem i z porównywarki słonia sobie kupiłem jutro przyjdzie musisz chłopie wierzyć, we wszystko co Ci mówią…

Panowie ten wątek natknął mnie na niemały przekręt właśnie w kwasti składania “samemu” laptopa i stwierdzam że jest to możliwe i to w niezłym miksie , miksie który nigdy nie mógł zaistnieć -Dell i AMD a jednak kumpel kupił takiego laptopa w małym sklepiku komputerowym , a że natknąłem się na ten tamat postanowiłem sprawdzić czy taka konfiguracja wystapiła u della i niestety nie mogła wystąpić bo dell nigdy nie zawarł umowy z AMD na wykożystanie ich procesorów , no to będzie się działo jak kumpel sie dowie że ma takiego składaka , a nie chce być na miejscu tego sprzedawcy. znaczek i napis na laptopie wyglądają na orginalny dellowski.

Hmm, teoretycznie można kupić sam kadłubek, procesory mobilne Intela chyba też można gdzieś dorwać, RAM jak najbardziej, podobnie i dysk. Wszystko sobie w domu złożyć i można powiedzieć, że w porównywarkach poszukało się najtańszych części i się złożyło potem. Chyba coś takiego mogło się najwyżej wydarzyć. :stuck_out_tongue: