Czy legalne

czy ad-aware personal mozna stosowac w pracowniach informatycznych np w szkolach ??

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych

czyli nie można

a co za to grozi ??pewnie grzywna ,a jak grozi to moze wiecie jaka ??

kłopoty dyrektora szkoły, nauczyciela informatyki i pewnie kilka rzeczy by się jeszcze znalazło

tylko trzeba jeszcze mieć na uwadze iż mało kogo to obchodzi że on sobie użyje tego programu na tych komputerach ;]

I nie traktujcie tego posta jako namawianie do łamania licensji. Stwierdzam tylko fakty ;/

Co do głownego wątku to nie można ==> program jest tylko do zastosowań domowych

A od kiedy szkoła jest uważana za instytucję komercyjną?? :o

Oczywscie pomijam szkoły-uczelnie prywatne ( chodziasz autor posta nie napisał czy uczy sie w publicznej czy prywatnej)

Licencja chyba sie tego nie tyczy ??

chodze do prywatnej

a czy ja coś pisałem na ten temat :stuck_out_tongue:

z tego co ja widzę, to “opisałem” “ewentualne” problemy jakie wiążą się z instalowaniem oprogramowania wbrew “jakiejkolwiek” licencji. Nie wiem jak jak licencja tego programu ma się do użytkowania w szkole, więc nic nie pisałem na ten temat. Tak więc proszę nie przypisywać mi słów, które nie padły z moich ust (zostały wklepane z urządzenia wejściowego jakim jest klawiatura :stuck_out_tongue: )

pozdrawiam

szfagier możesz też wysłać zapytanie do firmy lub poczytać dokładnie licencję tego programu :slight_smile:

Złączono Posta : 5 Grudzień 2005, 21:25:26

szkoda, że nie napisałeś tego wcześniej :?

dlaczego??czyli teeraz juz wedlug ciebie jest za pozno zeby to napisac ?? :lol: :lol: :lol:

Nikt ci tego nie przypisał,tylko tak wywnioskowałem z twojego postu iż licencja tyczy się też szkół. :lol: ( chodziasz jesli to szkoła prywatna a co za tym idzie -->> ustawiona na zarabiane, -->> komercja) to chyba nie wolno według tej licencji używac tego programu.

Oczywscie mogę sie mylić,prawnikiem itd. nie jestem,tak jak @Moczkin napisał najlepiej zadzwonić do firmy i zapytać się.

oki dzieki bardzo za pomoc ,moderator moze zamknac posta

Od zawsze jeśli chodzi o licencję na oprogramowanie.

szfagier zainsatlować można Spybotsearch&destroy który nie posiada takich obwarowań licencyjnych a jest równie dobry.

Czy to nie jest piękne :slight_smile: