Czy Lenovo Z70-80 to dobry wybór?

Witam, 

 

Ostatnio myślę nad zmianą laptopa. Wpadł mi w sklepie właśnie Lenovo Z70-80 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/lenovo-z70-80-wydajny-laptop-17-ekran-ips-cena-specyfikacja.html

 

Potrzebuje laptopa do renderingu filmów w HD, obróbka zdjęć, może czasami do jakiś gier, ale bez przesady i właśnie jestem ciekaw Waszej opinii, czy taki laptop będzie dobrym wyborem?

Do renderingu lepiej kupić laptop z procesorem o oznaczeniu “M” niż “U”.

Kurcze niedobrze, z tego co sobie spisałem ze sklepu, to wszystkie interesujące mnie modele mają U na końcu :confused: Ciężko mi coś znaleźć odpowiedniego za cenę ok. 3500

No to zostaje Ci Core i7-5500U. W większości testów energooszczędne i7 są trochę słabsze od i5-M.

Ale co ogólnie uważasz o tym lapku? Myślisz, że to wywalanie niepotrzebne kasy?

Ma dobrą matrycę (IPS FHD), powinien długo działać na baterii, bo ma energooszczędny procesor. W gry raczej nie pograsz, bo GF840M w FullHD radzi sobie kiepsko - trzeba będzie obniżać rozdzielczość do 1366x768px. Więcej Ci nie napisze, bo to nowy model i nie ma recenzji.

 

Popatrz jeszcze na Acer Nitro VN7-591G, VN7-791G i Lenovo Y50 oraz Y70. Mają normalne procesory (“H” = lutowane “M”) i lepsze grafiki (GTX860M oraz GTX960M). Recenzje wszystkich 4 modeli znajdziesz np. na NotebookCheck.pl

Ok, dzięki wielkie za pomoc :wink: