Czy lepiej AMD 64 Dual Core 6400 Black Edition

Chcę kupić se AMD 64 DC 6000 ale znalazłem jakiś black edition. Czy lepiej jest dołożyć jeszcze te 176zł czy kupić 6000? 6000 ma 3GhZ a black 3,2GhZ

Jeżeli nie miał bym na co pieniędzy tracic wybrałbym Black jednak myślę, że zwykły jest wystarczający, w przyszłości możesz oczywiście zmodernizowac.

aż takiej róznicy nie odczujesz

Jak dla mnie opłacalny jest zakup z pod AMD do modelu 5600+ dalej to już tylko C2D. Co to wydajności to znikoma różnica a pobór ciepła szkoda gadać oba procki są w 90nm na Windsorze. Black Edition to tylko odblokowany mnożnik który i tak OC nie da dużego ~@ 3.6Ghz

Nie ma sensu ładować kasy w serię black, po pierwsze nie odczujesz tej różnicy, a po drugie nie odczujesz tej różnicy :slight_smile:

imo jak się nie znasz to imo nie pisz

Po to jest black ed. żeby było można więcej pokręcić

Wystarczy przejrzeć kilka testów tego proca i można zobaczyć, że się lepiej kręci.

Tyle, że jak ktoś nie ma zamiaru bawić się w oc to ta wersja jest zbędna dla niego

W mojej opinii założyciel tematu właśnie albo nie ma pojęcia o podkręcaniu, albo właśnie nie doczytał co to jest seria black. A Ty Błażej mnie uczyć dzieci robić nie musisz bo dobrze wiem czym się ta edycja charakteryzuje. Pisząc, że nie odczuje różnicy między tymi prockami, zakładałem właśnie że nie będzie OverClockował co wywnioskować można z sensu stricte treści tematu.

Błażej napisz cos wiecej o tych blackach

Ważna informacja do autora topika: Seria black nie ma wentylatora to należy doliczyć jakieś +100zł :smiley:

spójrz w swój podpis…

nic?

przeczytaj na głos 20 razy ostatnie słowo w twoim podpisie…

jakie wnioski??

IMO to jest plus

Po co mamy dodatkowo płacić kase za BOXa na którym przecież dużo się nie pokręci…

A ci co kupuja blacki mają zamiar kupić lub mają już lepsze coolery

Przy chłodzeniu Scythe Infinity za 150 zł temperatura na poziomie 75 stopni, potrzeba chyba chłodzenia wodnego aby była normalna temperatura.

Zasilacz Chieftec CFT-500-A12S nie wyrabia przy grafie GeForce 8800GTX

Test Athlon 64 X2 6400+ Black Edition

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3327

To jak trzeba kupować jeszcze do tego wentylator to już dam se spokój z tym blackiem :doubt: A procesora nie mam zamiaru OC :puppydogeyes:

A masz płytę pod Socket AM2 ??

Jeśli nie to bierz Intel Core2 Duo E6750 2.66 GHz do tego Foxconn P35A lub MSI P35 Neo2-FR ale to zależy czy możesz wydać na płytę ok 370 zł.

Jeszcze nie mam płyty AM2. Bo i tak muszę wymienić jeszcze karte graf. , RAM i zasilacz też. A budżet mam niski :slight_smile: Ile kosztuje ten intel? Jednak wolę

AMD :stuck_out_tongue: P.S Jaką płytę główną wziąć pod AM2, GF 8500GT,RAM DDR2, Samsung 80GB? Tylko jakąś tanią.

Kosztuje 634 zł tańszy o 71 zł od Athlon 64 X2 6400+ Black Edition

Ceny płyt

Foxconn P35A 375 zł

MSI P35 Neo2-FR 368 zł

ceny ze sklepu znak.pl

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H lub Gigabyte GA-M61P-S3

Grafa Palit GeForce 7300GT DDR3 Sonic lub Palit 7600GS DDR3 Sonic albo dołożyć do Palit GeForce 8600GT Sonic+, GeForce 8500GT jest nie opłacalny.

To np. jak bym miał proc dual core 3Ghz i by była gra która wymaga 6Ghz proca to by u mnie działała?

Teraz w grach podawana jest zalecana szybkość procesora dla jedno jak i dwóch jajowców

Szybkość rdzeni się nie sumuje

a znasz taką ?

Pomyśl logicznie - Pewnie że by działa, bo pewnie ta gra by była nowoczesna i nie wymagała by 6Ghz tylko 2x3Ghz :stuck_out_tongue: czyli 2 rdzenie, ale za nim owa gierka powstanie to już dawno wyprodukują 8 rdzeni proca, po za tym tylko jak na razie penryn może mieć ok.4Ghz