Czy lepiej kupić własna domenę np. net.pl

Cześć
mam pytanie czy lepiej kupić własną domenę z tych które nie są drogie wypatrzyłem net.pl czy korzystać z tej od właściciela firmy hostingowej. Co przemawia na korzyść którejś z tych opcji ?
Pozdrawiam

Jeszcze raz, podaj na przykładzie - ja nie zrozumiałem co masz na myśli.

Własna (plusy):

  • możesz przenieść się na inny hosting
  • w przypadku zmiany hostingu nie zmieniasz nazwy lub nie musisz utrzymywać dodatkowo starego dla tamtego adresu
  • seo idzie na domene a nie na subdomene
  • w przypadku zmiany hostingu nie tracisz seo bo nie zmieniasz adresu (domeny)

Od firmy (plusy):

  • darmowa
  • od razu skonfigurowana (ale to tylko pozornie plus)

Czyli tylko ja nie zrozumiałem :wink:

Pyta czy kupić własną domenę czy używać adresu darmowego od firmy hostingowej (subdomeny operatora).

Miała być edycja bo zapomniałem o czymś napisać, ale znów się rozpisałem więc daje nowy post …

Lepiej od razu kupić dobrą domenę niż bawić się w domeny o dziwnych końcówkach, no chyba, że nazwa której potrzebujesz jest na normalnych zajęta w tedy można rozważyć taki zakup. Dodatkowo jak prowadzisz firmę lokalną to też można rozważyć domenę z lokalnym rozszerzeniem.
Domeny nie są drogie .pl czy .com to koszt 50zł rocznie, więc to nie jest duży pieniądz, jak myślisz o poważnym zastosowaniu domeny. Dzisiaj zaoszczędzisz 20 zł roczne, a potem zapłacisz kilkaset lub kilka tysięcy zł za normalny adres bo ktoś Ci go podkupi (z normalnym rozszerzeniem).
Chyba, że potrzeba adresu do zabawy lub nieznaczącej strony to w tedy można bazować na tym od firmy hostingowej.

1 polubienie

Dzięki za udzielone rady.