Czy liceum o profilu informatycznym jest dobrym pomysłem?

Z tej strony wasz ukochany,inteligentny i przepalony kaktusik.Mam parę pytań o prace,perspektywy itd.Po takim liceum.Tak szczerze rodzice,dziewczyna i pies wysyłają mnie tam z przymusu.Ale szczerze jest lepsze to od zawodówki na kierunku murarz /stolarz czy sprzedawca jak wybrali moi koledzy.Bynajmniej takie mają zamiary jak nie przejdą. Teoretycznie zajęcia obowiązkowy (mało ich) i opcja dodania innych jak np fotografia,grafika,programowanie czy nawet poezja.“Bardzo mnie zachęcają”.Ale co dalej jak z pracą i dalszym rozwojem

Wg mnie jak informatyczne to technikum, w liceum wysoka szansa, że nic Cię nie nauczą. W technikum przynajmniej trochę praktycznych/elektronicznych rzeczy powinno być.

Zależy. Jak bliżej Ci do któregoś z tych zawodów i to lubisz (mechanik samochodowy, hydraulik czy właśnie budowlaniec), to nie masz co się zastanawiać i rób to co lubisz. Jak będziesz dobry w w swoim fachu, to zarobisz dużo więcej, niż magister po WSTiT*, dodatkowo będziesz miał więcej satysfakcji z życia. Zobacz jak jest teraz: fachowiec elektryk, solarz, budowlaniec, mechanik to ze świecą szukać, reklamować się nie musi, robota zaklepana na lata do przodu.

(WSTiT - Wyższa Szkoła Tego i Tamtego)

Szkoła? A na co to komu…

Numerem 1 jest kafelkarz (nie tylko łazienki ale także baseny) - “Panie, na 2 lata mam roboty full!”

Wszystko zależy jakie to liceum ? Czy współpracuje z uczelniami wyższymi w tym zakresie, wstępnie zapewniając miejsce na studiach ? Jeżeli tak to jak najbardziej jest to wybór zasługujący na uwagę.

1 polubienie

Jeśli wiążesz przyszłość to możesz jak najbardziej kształcić się w tym kierunku.