Czy limit łącza 15 GB to dużo?

Witajcie!Kończy mi się umowa na łącze o prędkości 128 kb/s, bez limitu danych u dostawcy-firmy Multimedia i dają mi taką o to alternatywę:“Maksymalna szybkość transferu 512/256 kbps; dynamiczny sposób przydzielania adresów IP, limit danych 15GB 3), 200 MB przestrzeni dyskowej dla Abonenta z możliwością założenia max. 3 kont e-mail oraz założenia strony http://www.ą mi to w tej samej cenie co dotychczasowe łącze ale z limitem przesyłu danych a " Po przekroczeniu limitu danych w danym miesiącu szybkość transferu spada automatycznie do 32/32 kbps; szybkość zostaje obniżona do końca okresu rozliczeniowego, w którym nastąpiło przekroczenie limitu”.

W czym dylemat?Otóż serfuję dużo…ściągam sporo muzyki, gier, programów…po włączeniu kompa na okrągło chodzi antywirus, aktualizacje itp i nie wiem: czy 15GB limitu to dużo czy mało?..teraz co prawda mam raczej wolne łącze ale bez żadnych ograniczeń a taki limit to może ja bardzo szybko przekroczę…nie bardzo to wszystko rozumiem…nie wiem czy do dobrego działu trafiłem ale mam nadzieję że dobrzy ludzie pomogą rozwiać wątpliwości:-)…tym bardziej że dla mojego operatora to oczywiście superoferta( na 24 m-ce) a ja chcę mieć jakieś optymalne rozwiązanie dla siebie…pozdrawiam i z góry dziękuję za poradę

PS. Mam do wyboru jeszcze takich dostawców jak dialog i tp sa…może wypowiedzą się użytkownicy tych łączy…czy tam też są jakieś limity na łączu???

Ja jeszcze nigdy nie przekroczyłem w miesiącu 2gb więć wątpie zebys ty przekroczył 15 sądze że to Ci starczy wystarczająco :stuck_out_tongue:

ja mam łącze radiowe 768kb/s i nie mam limitu i mam transfer dziennie ok 1.2 - 1.4 GB komp chodzi ok 12 13 godzin na dobę śćiągam dużo danych korzystam z np radia internetowego i stron z filmikami i myślę, że te 15GB w twoim przypadku to będzie jednak mało :frowning: zwarzywszy, że dużo sćiągasz na aktualizacje i przegładanie stron www 15GB to by w zupełności wystarczyło ale do śćiągania raczej nie zwarzywszy, że to łacze to ma być 512/256 kbps a przy takim łączu max download wynosi 64kB/s a przy łączu 128 max download 16kB/s

Jak dla mnie to jednak troszeczkę mało. W tym miesiącu samych filmików z piłką nożną ściągnełęm ponad 23 GB.

Zdzieram też dużo innych danych, m.in dystrybucje Linuxa, mam już chyba z 15 pły z linuxami…, więc dla mnie by nie stykało.

4aac56951af843e0.jpg

15 GB tylko tyle lepiej poszukaj innego dostawcy, najlepiej żeby nie nakładał limitów ja mam radio bez limitu, po przekrczeniu limitu przy 32kbs będziesz delikatnie mówiąc nie zadowolony, prętkość będzie wolniejsz niż na modemie 10 lat temu.

I przez miesiąc zużywasz 15 GB? To musiałbyś dziennie ściągać co najmniej ok. 600 MB). :o

cenart myślę, że 15 GB powinno ci w zupełności wystarczyć. Ja od niedawna mam Neostrade 512 i również jest tam identyczny limit. Również ściągam sporo danych, a patrząc na statystyki na stronie panel.neostrada.pl miesięcznie zużywam ok. 8 GB danych, tak więc nie masz się czym przejmować, a internet będziesz miał 3 razy szybszy :wink:

Ja mam neta 1 Mb/s i mam limit 25 GB jeszcze nigdy go nie przekroczyłem… najwięcej miałem ponad 12 GB. Jeśli nie ściągasz dużo albo w ogóle filmów to nie powinno byc problemów :wink:

Pozdrawiam :mrgreen:

ja ściągam co dziennie odc dragon ball z imnie styka 15 GB :smiley:

Lmit jest mały.Torent "kosztuje "cię podwójnie{średnio).Przecież Sciągasz i wysyłasz jednocześnie(uwaga na pirackie pliki) a transfer liczy się “od” i “do” :mrgreen:

Moim skromnym zdaniem to te 15 GB ci spokojnie wystarczy. Wątpie żebyś siorbał co miesiac 15 GB danych. A korzyść bedzie dla ciebie taka że net bedzie ci śmigał owielel szybciej przez co bedziesz szybciej siorbal pliki. Ja mam neta radiowego bez limitu :lol: A moj rekord to 960 kb/s a download ponad 100 kb - A za neta płace 15 zeta :stuck_out_tongue: ----------------> Duron 700 MHz , 256 RAM, GeForce 4 64 MB, HDD 40 GB 7200, DVD

Heh ja mam ograniczenie do 22 gb i wyrabiam go w max 6 dni. Puźniej tzw. glodowka emulowa. W jeden dzień udaje mi sie pobrać nawet 12 GB danych… Niestety nie mam zadnej alternatywy :cry:

To jest około 500MB transferu dziennie. Trzeba by ściągać na okrąglo. Ja bym się nawet nie zastanawiał tylko brał. Przy takiej prędkości jaki komfort w porównaniu z poprzednim. A gdyby nawet coś brakło to nie tragedia, może w zamian przeczytasz jakąś książkę albo zażyjesz świeżego powietrza :slight_smile:

To jaki ty masz transfer?

Średnio mułek ciągnie z 150kb/s :lol:

powiem krótko

ja mam łącze neostrade 256

i limit jaki mi tepsa nalicza wynosi 7giga

te 7 giga jestem w stanie wykozystać w ciągu połowy miesiąca ale często zdaża się tak ze licznik neo sie wiesza i przestaje mi naliczac a co za tym idzie to mnie nie blokują /

co do tych 15 giga to jest to równiez mało ale prawda jest taka ze w tej chwili prawie wszyscy dystrybutorzy internetu stosują limity :-x a oferta którą ty opisałes jest całkiem dobra śmiało moge stwierdzić że lepsza od neo512/tu też jest limit 15giga/ a to dlatego ze masz większu UP /a wiadomo UP odgrywa znaczną role w torrentach - na stronkach które wymagają rejestracji - chodzi mi o ratio/

nie wiem jak cenowo wygląda ta oferta z której masz zamiar skozystac ale jeśli nie jest większa niz 60zeta to bym ja brał

Ja mam 7 GB i mi wystarcza. To wszystko zależy od tego ile ściągasz, bo przeglądanie stron www, czytanie e-maili i aktualizacje raczej Ci dużo nie wykorzystają. Dla zachowania kontroli zainstaluj sobie program Autoconnect, on liczy ile ściągnąłeś danych w miesiącu i szacuje ile pobierzesz do końca miesiąca.

W multimedii mozna zniesc limit za oplata :smiley:

przy 512 jest to np 17zl.

PS. Jak nie wiesz co to P2P to ci starczy