Czy Linux z działającą Javą istnieje?

Ten temat założyłem trochę rozczarowany, ale nie po to by zrobić z tego kolejna wojnę Win-Lin. Dlatego napisałem, że PC Lin OS Gnome mi się ogólnie podoba.

Do krytykujących Linuksa w czambuł napiszę, że czegoś takiego jak live cd lub system z pooinstalowanymi programami przecież w Windows nie ma. Instalując XP po kilku latach + service packi, łatki (restarty), sterowniki, programy, z tym zwykle schodzi cały dzień lub nawet więcej. Zaletą Linuksa jest to, że po instalacji wiele jest rzeczy gotowych do użytku.

Z kolei minusem Linuksa jest to, że jeśli już coś w nim nie działa, to trzeba zwykle godzin ślęczenia by to naprawić. Przy okazji pytania o pomoc nie natykasz się na wolnościowców, tytlko na totalitarystów, którzy nie szanują tego, że Ty czegoś potrzebujesz. Jeśli czegoś nie ma to oni napiszą, że to nie ważne. Kiedyś zapytałem o problem z nienajnowszym, to mnie wyśmiali, że nikt tego już nie używa. Cóż dla mnie wolność polega na tym, że używam tego, czego chcę, a nie odmawiam sobie.

Co do Javy w Windows, to, co prawda nie wersji live CD, ale w moim windowsie Java była od razu. Kiedyś Microsoft dodwałał swoją Javę MS ;).

Sprawdziłem sugesie, ale to są tylko przypuszczenia. Ktoś przypuszcza, że Java jest w Dream Linux, ale distrowatch twierdzi, że Javy tam nie ma.

Mamy już drugi dzień trwania wątku i bodaj 20 post. Nadal nikt nie napisał prostej odpowiedzi:

Tak, dystrybucja XYZ, wiem, bo sam używałem i działa OD RAZU.

A jeśli takiej nie ma, to cóż. Trudno. W takim razie bardzo dziwią mnie priorytety developerów i nie dziwini mnie statystyka na ranking.pl

PS: Plichu napisz, o tym, co testowałeś i ręczysz, że działa, a nie gdzie piszą, że jest. Wiarygodność ogólnych zapewnień jest na tyle niska, że nie zmarnuje na ich podstawie kolejnej płyty.

Nie znam dystrybucji w której jest już java, ale na stronie slax’a możesz sam zbudować sobie dystrybucję w prosty sposób dodając moduły a następnie pobierając gotowy plik *.iso.

Linux Mint 6 ma w standardzie jave

Przecież pisałem parę postów wyżej, że odpaliłem Dreamlinuksa w wersji Live CD i napisałem, że java w wersji Live CD jest zainstalowana i w pełni gotowa do użytku, sprawdzałem wchodząc na czaterię, która korzysta właśnie z javy, jedyne co wyskoczyło to komunikat o aktualizacji wersji javy, która u mnie trwała zaledwie 2 do 4 sekund.

Jeszcze raz potwierdzam, że w Dreamlinux java jest i działa, jak nie wierzysz postaram się zrobić jakiś zrzut ekranu i wkleję na forum. To, że na distrowatch jest napisane… to mogą być “nie świeże” informacje.

W takim razie, nie obraź się, ale naucz się czytać z uwagą wszystkie posty, a w szczególności ten post, to znalazłbyś już dawno odpowiedź na swoje pytanie.

Pozdrawiam!

Mechanizm na stronie Slaxa pokazuje zależności, ale samo ich nie dodaje. To Ty musisz zadbać by spełnione zostały zależności … dla zależności. Mi nie udało się zbudować obrazu z aktualnym Firefoksem i javą przy którym czerwony napis: Missing dependencies detected by zniknął.

Co do Minta - czy to przetestowane?

Co do Dreamlinuksa, to może wyjaśnieniem jest to, że rozmawiamy o różnych wersjach.

http://distrowatch.com/table.php?distri … dreamlinux

Distrowatch podaje, że Java w nim kiedyś (w czasach Firefoksa 1.5.0.7) była, ale w ostatniej i przedostatniej wersji jej niestety nie ma.

Ja pisałem o najnowszej, niedawno wydanej wersji, dokładnie ok. 2 tygodnie temu Dreamlinux 3.5 i w tej wersji jest Java, bo sprawdzałem :arrow: dreamlinux.com.br

Pozdrawiam!

przetestowane

OK dzięki za info :).

Jeśli ktoś znalazłby jeszcze jakieś fajne niszowe dystrybucje z dużą ilością netowego (w tym zamkniętego) softu, to niech wipisze w temacie.

Pozdrawiam

gOS?