Czy livebox od tp obługuje drukarki sieciowe?

jak w tytule ?

mam drukarkę z kartą sieciową

jak ją podłączyć do liveboxa (które gniazdo żółte czy czerwone)

co zrobić aby dodać drukarkę w komputerze podpiętym do tej samej sieci lokalnej winXP

livebox to taki strasznie drogi router który może obsługiwać drukarki sieciowe ale trzeba postawić serwer

semigb a w instrukcji nic nie ma ten temat ?? Żeby router obsłużył drukarkę sieciowa musi mieć opcję serwera druku - jeżeli chcesz podpiąć drukarkę bezpośrednio przez kabel usb.

tak by było jak naj mniej kombinacji moze byc usb moze byc rj-45

jak skonfigurowac liveboxa i gdzie podpiąć rdukarke (to drukarka z kartą sieciową rj-45)

semigb wyedytuj swojego pierwszego posta i opisz problem.

mam drukarkę z kartą sieciową

jak ją podłączyć do liveboxa (które gniazdo żółte czy czerwone)

co zrobić aby dodać drukarkę w komputerze podpiętym do tej samej sieci lokalnej winXP

Drukarka z kartą sieciową zachowuje się w sieci jak komputer. Do liveboxa możesz zdaje się (tego nie jestem pewny) podpiąć po rj-ce tylko jednego kompa. Więc aby podpiąc do niego więcej urządzeń potrzebujesz najtańszego switcha za 30zł. Switcha wpinasz do liveboxa, a do switcha kompy i drukarkę. Kwestia konfiguracji potem liveboxa.

Ja bym jednak to rozwiązał inaczej. Kupił jakiś router niedrogi z wbudowanym 4 portowym switchem i wy…walił liveboxa.

A drukarkę dodajesz prosto już potem. Wchodzisz do panelu sterowania> drukarki i dodaj nową drukarkę. Kreator zapyta czy to drukarka podpięta do tego komputera czy drukarka sieciowa. Wybierasz sieciowa i podajesz jej IP. Tak w skrócie. W kreatorze to będziesz miał opisane krok po kroku.

Wyczytałem i sprawdziłem że na liveboxie można podłączyć 2 kompy ALE OBSŁUGA TVDSL MUSI BYĆ WYŁĄCZONA!!

Popiołem drukarkę i juz wszystko gra dzięki za POMOC POZDRAWIAM