Czy Livebox TP działa dokładnie tak samo jak zwykły router?

Witam.

Zrobil i się ostatnio problem. Po prostu zepsuł mi się router. Rozdzielam łacze neo 2mb/s na 4 komputery (3 stacjonarne i 1 lapot). I mam takie malutkie pytanie, czy jak bym zamówił liveboxa tp, to czy działał by on tak samo jak mój router. 2 komputery podłączyłbym przez karty sieciowe, jeden przez usb i laptopa przez Wi-Fi. Ale żeby był livebox połączony z internetem to musi być włączony komputer do któreg jest livebox podłączony jest przez usb ?

zaczne od tego :d livebox jest tez routerem, wiec nie jest On do zadnego PC podłączony by mogł działac! ma osobne zasilanie, do liveboxa przychodzi linia telefoniczna, i urzadzenie rozsyła sygnał dalej.

tak bez problemu…

Nie. Wystarczy, że będzie podłączony do gniazdka z telefonu i prądu. Potem możesz z neta korzystać na którym tylko komputerze chcesz. Sam mam połączone livebox`em 3 komputery i szafa gra. ;]

Nie musi być włączony, sam livebox musi być włączony.

Będzie działać, ale nie ma to jak prawdziwy router :slight_smile:

Co chcesz tym zasugerować? :?

jak ktos gdzies tutaj na tym forym pisał livebox jest lepszą lampką nocna nic routerem… !!

To że Livebox może się częściej wieszać jeśli naraz będą smigać 4 kompy, niż zwykły router

dzięki za odpowiedzi;]

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN