Czy ma znaczenie to czy serwer jest w Polsce?

Interesuje mnie czy to znacząco wpływa na szybkość działania strony jeśli serwer z moją stroną byłby np. w USA dla użytkowników polskich? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie czy raczej minimalne? Chodzi mi o odległość serwera od użytkowników tak jakby.

Ma,bo zanim dane dotrą do ciebie,muszą przejść przez wiele maszyn pośrednich,tylko nie jest to zbyt odczuwalne przy szybkich połączeniach,dodatkowo jeśli chodzi o multimedia to występują blokady regionów,np. filmy dostępne tylko dla Amerykanów,gdzie jest blokada dla adresów IP z Europy i trzeba proxy do USA założyć,czyli oszukujesz w ten sposób,że jesteś w USA (ukrywając prawdziwy adres),inaczej tych filmów z ich serwisów w Europie nie zobaczysz

A skąd pewność że połączenie z Polski do polskiego serwera nie odbywa się przez USA? To może skrajny przykład, ale uwierzcie mi że zdarza się że połączenie Pl - Pl odbywają przez Szwecję. Jeszcze kilka lat temu połączenia Polska - Niemcy niemal obowiązkowo leciały przez Szwecję i USA.

W praktyce geograficzne położenie serwera ma pomijalne znaczenie, dużo istotniejsze jest jak bardzo obciążony jest serwer i do jakich łączy jest podłączony. 100 razy bardziej wolę szybki serwer w USA niż powolny w Polsce.

Jest bardzo dużo czynników,a czy w Polsce są powolne serwery to nie wiem

Dobre Programy są szybkie - czas reakcji wynosi od 7 do 9 ms

Onet wolniejszy - tu reakcja wynosi 2,3 sekundy

Major Geeks w USA otwiera się najwolniej-reakcja wynosi nawet do 5 sekund

Zależy od obciążenia,stanu sieci,itd.

pobaw się poleceniem ping

ping -r liczba analiz -n liczba pakietów.

Zobacz po ilu ms jest odpowiedż

Jeszcze tracert podaje liczbę przeskoków

Różnica kilku milisekund, chyba, że masz słabe łącze internetowe

Bo forum DP jest mało zaśmiecone grafikami, filmami, reklamami i dodatkami, a reszta jest.

Racja

Ma to małe znaczenie gdzie znajduje się serwer, ważne żeby nie był zaśmiecony i zbyt był szybki.