Czy ma znaczenie to czy serwer jest w Polsce?

(B4617824) #1

Interesuje mnie czy to znacząco wpływa na szybkość działania strony jeśli serwer z moją stroną byłby np. w USA dla użytkowników polskich? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie czy raczej minimalne? Chodzi mi o odległość serwera od użytkowników tak jakby.

(Johny) #2

Ma,bo zanim dane dotrą do ciebie,muszą przejść przez wiele maszyn pośrednich,tylko nie jest to zbyt odczuwalne przy szybkich połączeniach,dodatkowo jeśli chodzi o multimedia to występują blokady regionów,np. filmy dostępne tylko dla Amerykanów,gdzie jest blokada dla adresów IP z Europy i trzeba proxy do USA założyć,czyli oszukujesz w ten sposób,że jesteś w USA (ukrywając prawdziwy adres),inaczej tych filmów z ich serwisów w Europie nie zobaczysz

(Pampali) #3

A skąd pewność że połączenie z Polski do polskiego serwera nie odbywa się przez USA? To może skrajny przykład, ale uwierzcie mi że zdarza się że połączenie Pl - Pl odbywają przez Szwecję. Jeszcze kilka lat temu połączenia Polska - Niemcy niemal obowiązkowo leciały przez Szwecję i USA.

W praktyce geograficzne położenie serwera ma pomijalne znaczenie, dużo istotniejsze jest jak bardzo obciążony jest serwer i do jakich łączy jest podłączony. 100 razy bardziej wolę szybki serwer w USA niż powolny w Polsce.

(Johny) #4

Jest bardzo dużo czynników,a czy w Polsce są powolne serwery to nie wiem

Dobre Programy są szybkie - czas reakcji wynosi od 7 do 9 ms

Onet wolniejszy - tu reakcja wynosi 2,3 sekundy

Major Geeks w USA otwiera się najwolniej-reakcja wynosi nawet do 5 sekund

Zależy od obciążenia,stanu sieci,itd.

pobaw się poleceniem ping

ping -r liczba analiz -n liczba pakietów.

Zobacz po ilu ms jest odpowiedż

Jeszcze tracert podaje liczbę przeskoków

(system) #5

Różnica kilku milisekund, chyba, że masz słabe łącze internetowe

Bo forum DP jest mało zaśmiecone grafikami, filmami, reklamami i dodatkami, a reszta jest.

Racja

Ma to małe znaczenie gdzie znajduje się serwer, ważne żeby nie był zaśmiecony i zbyt był szybki.