Czy macie jakieś zastrzeżenia do tego zestawu?

Tak jak wyżej, planuje zakup zestawu komputerowego i wybrałem już każdy podzespół, chciałem żebyście napisali coś od siebie, czy jest ok czy nie:
CPU: Intel Core i7-7700K 4.2GHz (Kaby Lake) Socket LGA1151 Processor
Płyta główna: Asus ROG Maximus IX Hero Intel Z270 (Socket 1151) DDR4 ATX Motherboard
Zasilacz: EVGA SuperNova G2 1000W ‘80 Plus Gold’ Modular Power Supply
Chłodzenie: NZXT Kraken X62 AIO Water Cooling Unit - 280mm
Dysk sata: Toshiba 3TB 7200RPM SATA 6GB/s 64MB Cache HDD
Dysk ssd: Corsair Force MP500 series 240GB NVMe PCIe M.2 Solid State Drive
Grafika: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G 8192MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card
Ram: G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit DDR4 3000MHz RAM

[quote=“snav22, post:1, topic:522250, full:true”]
Tak jak wyżej, planuje zakup zestawu komputerowego i wybrałem już każdy podzespół, chciałem żebyście napisali coś od siebie, czy jest ok czy nie:CPU: Intel Core i7-7700K 4.2GHz (Kaby Lake) Socket LGA1151 ProcessorPłyta główna: Asus ROG Maximus IX Hero Intel Z270 (Socket 1151) DDR4 ATX MotherboardZasilacz: EVGA SuperNova G2 1000W ‘80 Plus Gold’ Modular Power SupplyChłodzenie: NZXT Kraken X62 AIO Water Cooling Unit - 280mmDysk sata: Toshiba 3TB 7200RPM SATA 6GB/s 64MB Cache HDDDysk ssd: Corsair Force MP500 series 240GB NVMe PCIe M.2 Solid State DriveGrafika: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G 8192MB GDDR5 PCI-Express Graphics CardRam: G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit DDR4 3000MHz RAM
[/quote]Wszystko okay. Zasilacz IMO trochę drogi, gdyż Corsair RM650X by załatwił sprawę (za zaoszczędzone pieniądze dołożyłbym do 1080 Gamerock), ale jak chcesz sprzęt z najwyższej półki EVGA może być.
Dysk wziąłbym 3 x 1TB, raz ze względu na możliwość połączenia w RAID, dwa możliwość łatwej wymiany, jak któryś padnie, trzy 3TB wersja posiada aż trzy talerze w jednej małej obudowie.

Chłodzenie jest dla mnie pod znakiem zapytania. Nie miałem, nie czytałem o nim.

w takim zestawie to nawet zasilacz za 170 zł da rade ?
Pojawiają się pytania do czego to ma być używane i czy np tak droga płyta czy ram jest ci potrzebny.?

Bo jakby nie patrzeć w takich kwotach za sprzet to cieżko polecić coś innego bo oszczedności to raczej chyba nie szukasz ?

1.Procek i płytka OK
2.Zasilacz mocno “przewymiarowany” - ale może to i dobre bo na pewno będzie cichy pracując najwyżej w połowie obciążony, ewentualnie zapas na SLI.
3.Dyski mogą być tylko skąd wytrzasnąłeś tę Toshibę? Nie lepiej jakiegoś WD?
4.Grafa OK
5.RAM zalecam w kościach 2 x 16 GB , będziesz miał możliwość rozbudowy.

Toshiba wydała się najbardziej interesująca zważając na opinie. Myślę teraz nad WD
Blue 1TB 7200rpm SATA 6Gb/s 64MB Cache HDD, wziąłbym 2 takie dyski pytanie tylko czy starczy mi kabli od zasilacza żeby to wszystko podłączyć. Do czego ten komputer? Do ostrego grania, aktualnie nie szukam w nim oszczędności bo nie będę go wymieniać przed jakieś dobre 2 lata jak nie więcej.

Tylko nie próbuj oszczędności typu zasilacz za 170 zł - niejeden już się na tym przejechał.

Niemam zamiaru na nim oszczędzać.

Kupujesz drogi zasilacz i pytasz się czy starczy kabli?Dobre pytanie.Ciężko jest zobaczyć w wyszukiwarce ile ten zasilacz ma wolnych gniazd Sata.Kable do podłączenia dysku do płyty głównej również będziesz miał,jak mało można dokupić.

Ładnie się dzieciaku bawisz, jeszcze zmień pamięci chociaż 64 GB 4000 Mhz i koniecznie pamięć SSD 5 TB.

Płytę daj połowę tańszą.

wtyczka zasilania [pin] ATX 24pin
6 x 6/8-pin PEG
5 x 4-pin Molex
2 x 6-pin PEG
2 x 4/8 EPS 12V
10 x SATA
1 x Floppy

Weź razy 2-wie te Toshiby 2TB.


A dlaczego by nie jak będzie chciał? Co, zazdrościsz mu czy to tylko zwykła bezinteresowna zawiść?

[quote=“Mark7, post:4, topic:522250”]
3.Dyski mogą być tylko skąd wytrzasnąłeś tę Toshibę? Nie lepiej jakiegoś WD?
[/quote]Toshiba jest okay.

[quote=“Mark7, post:11, topic:522250”]
[/quote]Nie karm trolla.

Myślę, że użytkownik Mark7 poprostu jest zwykłą cebulą.
Atronics, polecasz jakąs inną płytę główną?

a upierasz się przy Asusach,czy inne wchodzą w grę?

Wszystko wchodzi w grę.

z mocną sekcją zasilania

lub

PS.
Wole zapytać bo nie podałeś, obudowę do tego masz?

zyskujesz 1000 zł na płycie i tym sposobem możesz zmienić grafikę na:

Tak, obudowę mam: https://www.morele.net/obudowa-nzxt-noctis-450-rog-ca-ro450-g1-1131429/

Ten zasilacz potrzebujesz aż taki?
z nawiązką by wystarczył już ze spory zapasem ten.

Tutaj jeszcze specyfikacja płyt.

Patrzę na angielskie sklepy i tam jest różnica pomiędzy 1000W a 750W 20 funtów dlatego postanowiłem wziąć już większą moc.