Czy majac viste mozna wgrac xp?co lepsze?

mam vistę ale za bardzo mnie ona denerwuje i zastanawiam się na kupnem oprogramowania xp czy bez problem moge wgrać oczywiście legalną wersję xp i tak żeby sysyemem operacyjnym był windows xp bez śladu visty?ewentualnie jak trzeba przygotować pod to kopmuter czy wygląda to tak samo a jezeli nie to jak sie wgrywa nowy program operacyjny ?np tak jak poraz drugi wgrywa się viste tylke że wkładam plyte xp?

bezproblemowo możesz kupić i wgrać system XP, problem może być tylko ze sterownikami bo być może jeżeli masz laptopa to producent nie przewidział sterowników pod XP i mogą być problemy z ich zdobyciem, aby w 100% usunąć Viste wystarczy sformatować partycje z Vistą podczas instalacji XP, wgrywa się tak samo jak Viste

A może to Vista w wersji od producenta komputera? Taka z dodatkowym oprogramowaniem - wtedy rzeczywiście może chodzić nie tak jak powinna.

Jeżeli masz Vistę co najmniej wersję Biznes to przysługuje tobie możliwość wgrania XP Profesional. Wgrywasz XP i wklepujesz numery np. kolegi. Nie aktywujesz systemu tylko dzwonisz do Microsoftu i oni dalej Cię poprowadzą.

dzieki za porady, nie mam visty na laptopie tylko na zwyklym i nie byla ona wgrana tylko mialam plyte nie wiem czy to cos zmienia jezeli chodzi o sterowniki xp a poza ty jezeli sie wgrywa org program to chyba mozna bez problemu pobrac serowniki ze strony microsofta? no i nie rozumiem troche jak to sie robi zeby visty nie bylo wcale, tam z tymi patrycjami jak to zrobic?

wsadzasz płytę z XP i podczas wybierania na jakim dysku chcesz zainstalować wybierasz odpowiedni klawisz który odpowiedzialny jest za opcje formatowania, na dole będzie napisane który to dokładnie

emagda , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

emagda:

A jakie to sterowniki chcesz pobierać ze strony MS ? Sterowniki pobierasz ze strony producenta danego podzespołu np: mając kartę grafiki nvidii pobierasz stery z http://www.nvidia.pl a nie ! z http://www.microsoft.pl

Ale widać że nie rozróżniasz pojęć sterowniki a programy.

Oj dziewczyno nie masz chłopaka/dziewczyny lub kogoś pod ręką aby ci postawił XP / Vista / 7.

PS: jaki masz PC że cię Vista denerwuje ? bo Vista to akurat bardzo dobry OS a jak ci nie pasuje to spróbuj Win 7.