Czy mając wewnętrzne IP mogę postawić stronę WWW?

Czy mając wewnętrzne IP mogę postawić stronę WWW na własnym komputerze?

Jeśli tak to proszę o wytłumaczenie jeśli potrzebujecie jakichś informacji na temat routera lub czegoś to napiszcie ;/

Jestem w tym kompletnie zielony ;/

Stronę możesz postawić, ale nikt inny oprócz Ciebie na nią nie wejdzie. Potrzebujesz albo zewnętrznego IP, albo chociaż przekierowania portu od administratora sieci, a potem dopiero u siebie na routerze. Nie prościej wykorzystać jakiś darmowy serwer WWW? Do jakich celów potrzebujesz taki serwer WWW?

skorzystaj z no-ip.org

leeder , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Hej,

W takiej sytuacji no-ip.org nie pomoże - musi być adres publiczny. Zalogujesz się i założysz konto, ale ruch nie będzie przekierowywany na Twój adres prywatny…

Pozdrawiam,

Dimatheus

A czy mój dostawca internetu mógłby mi przekierować port 80 i czy to by wystarczyło?

I jeszcze jedno… Czy to by było darmowe czy musiałbym coś dopłacić, co miesiąc np ;s?

A o to to już dostawcę musisz zapytać.

A czy by wystarczyło przekierowanie portu?

Bo mój kolega ma właśnie taką stronę…

i nie musiał dzwonić nigdzie ;/

a gdy wpisze w cmd > ipconfig

to wyskakuje mu, że ma IP 192.168.3.6 - O ile się nie mylę to to jest wew. ip bo ja mam 192.168.0.100

A strona działa mu normalnie na jego ip stąd http://www.mojeip.com.pl/

Hej,

Jeśli miałbyś publiczne IP, to tak - wtedy przekierowanie robisz w posiadanym routerze. Ale skoro IP jest z puli prywatnych, to taki zabieg musi zrobić operator i szczerze wątpię, by był skłonny na takie zmiany - a na pewno nie za darmo. No chyba że jednak posiadasz IP publiczne…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest jakiś naprawdę SPRAWDZONY i SKUTECZNY sposób aby to sprawdzić… ;/?

Bo jak już pisałem kolega ma ip 192.168.3.6 a jednak posiada IP publiczne ;s

Hej,

Pewnie, że jest. Na początek napisz, w jaki sposób łączysz się z internetem - czy podłączasz bezpośrednio kabelek do komputera, czy posiadasz jakieś dodatkowe urządzenie, że tak napiszę, pośredniczące?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Łączę się przez router bezprzewodowo ;3

Hej,

Czyli prosta sprawa - wchodzisz na stronę konfiguracyjną urządzenia i sprawdzasz, jaki router otrzymuje adres IP. Co to dokładnie za urządzenie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

54M Wireless Router

Model No. TL-WR340G/TL-WR340GD

Gdzie sprawdzę

?

Hej,

Po zalogowaniu się do urządzenia, w zakładce Status w sekcji WAN - pole IP Adress.

Pozdrawiam,

Dimatheus

IP Address: 192.168.3.74

Hej,

Czyli faktycznie jest to adres IP prywatny - zatem możesz niestety tylko pomarzyć o postawieniu serwera, z którym połączysz się z sieci globalnej… Chyba że uda się coś zdziałać z dostawcą łącza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za pomoc, dostawca chce 20zł/miech więc kolorowo nie jest :3…

Myślę, że temat do zamknięcia…

Bye ;3

Ale w Internecie jest dużo darmowych serwerów na strony a i płatne są w dobrych cenach :slight_smile:

np. tu http://www.friko.pl/

Hej,

Szczerze mówiąc dość drogie to przekierowanie. Chociaż z drugiej strony wcale nie dziwi takie podejście - skoro można na dodatkowych usługach zarobić, to dlaczego tego nie zrobić? Może więc czas pomyśleć o zmianie operatora? Myślałem, że dostawcy internetu z prywatnym IP należą już do marginesu, a tutaj wychodzi, że jest inaczej.

20 PLN miesięcznie daje 240 PLN rocznie - za nieco wyższą kwotę mam opłacony serwer www oraz domenę pl na profesjonalnym hostingu na okres 2 lat. Może więc warto zainteresować się takim rozwiązaniem - oczywiście jeśli serwer jest Ci potrzebny do czegoś więcej, niż do zabawy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus