Czy mała firma webmasterska ma sens?

Witam! Chciałbym założyć mała firmą webmasterską. Był bym w niej tylko ja. Czy był by jakiś popyt na to czy nie ?

Webmasterów na rynku jest pełno i jak w każdej branży nie liczą się chęci tylko faktyczne umiejętności. Jeżeli uważasz, że je posiadasz i będziesz w stanie zdobyć tyle zleceń aby nie tylko pokryć koszty działalności ale i coś sensownego zarobić to droga wolna.

A jest na to duży popyt ?

Zależy co masz na myśli pisząc webmasterka. Jeśli to co faktycznie to słowo określa to moim zdaniem nie. Natomiast jeśli chodzi o webdesign i webdevelopment to tak, ale tylko jeśli masz naprawdę umiejętności z tego zakresu. Mało jest ludzi którzy są w stanie dobrze zaprojektować stronę i jej interfejs jednocześnie posiadając umiejętności które pozwolą w prawidłowy sposób taki layout zakodować pod gotowy cms lub własny. Popyt na tworzenie stron internetowych jest, ale konkurencja też jest. Dużo zależy od regionu jakie i czy firmy istnieją zajmujące się tworzeniem stron internetowych oraz jakiej jakości produkty tworzą. Duże znaczenie ma też to czy w Twoim regionie są firmy które byłyby skłonne skorzystać z twoich usług, czy mają własną stronę internetową, czy może ona pomóc im zdobyć klientów, a może czy ich strona jest dobrze wykonana, w miarę świeża i zgodna ze obecnymi standardami.

Wiele osób próbowało i wiele poległo na tym polu. Wybacz mi teraz, ale biorąc pod uwagę jak sformułowałeś swoje pytanie wydaje mi się że nie ma to sensu. Klienci sami się nie znajdą, zwłaszcza jeśli zaczynasz i jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć sobie sam na pytanie czy na twoje produkty znajdzie się popyt to zapewne się nie znajdzie.