Czy malwarebytes anti-malware PRO i ESET NOD32 Antivirus 7 mogą pracować razem w trybie rzeczywistym?

Czy malwarebytes anti-malware PRO i ESET NOD32 Antivirus 7 mogą pracować razem w trybie rzeczywistym ?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Cześć,

Moim zdaniem nie. Praca dwóch programów antywirusowych w systemie jednocześnie, nie jest zalecana.

Witam,

 

ja np. korzystam z MalwareBytes-PRO + MS Security Essentials i wszystko śmiga.

Ale fakt, im mniej programów zabezpieczających tym lepiej.

 

 

R.

Nie chodzi o “mniej = lepiej”, dwa silniki działające w tym samym czasie, raz, że mocno mogą zamulić, dwa potraktować się na wzajem jako zagrożenie i próbować usunąć jeden drugiego, osobiście używam tandemu NIS + MBAM na żądanie, wszystko gra :wink:

Na forum programu Malwarebytes PRO zalecają na czas instalacji WYŁĄCZYĆ ale NIE USUWAĆ programu antywirusowego, który po instalacji można włączyć.

Znane też są przypadki gryzienia się z Trend Micro i McAfee.

Mnie osobiście Szajspersky 2012 usunął wersję bezpłatną bez informowania mnie.

Tylko, że mi się wydaje że  Malwarebytes PRO znajduje więcej błędów niż ESET, czyli co mam usunąć ESET’a ? 

Miałem okazję czyścić z rożnego syfu kompa który miał ESET (nic nie pokazywał) natomiast MBAM-free pokazał niemałą liste zagrożeń.

Z tych dwóch wybrałbym MBAM, ale nie powinny się ze sobą kłócić nawet jak dwa bedą aktywne.

 

Osobiście polecam lekkie (w sensie nie mulące kompa) programy zabezpieczające (MSSE + MBAM-PRO +Sandboxie +Appguard).

 

 

R.

Na razie zostanę przy MBAM i ESET. Zobaczę co będzie się działo potem. Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi : )

Nie może! To zakłuci system, powodowac niestabilność lub awarie lub pulpit sie nie uruchamiać lub wolno uruchamiać.

Ja mam MBAM (zwykły) i ESET. Z forum MBAM wynika jasno programy mogą pracować razem ale MBAM musi działac tylko w trybie ręcznym (wyłączyć wszystkie usługi związane z MBAM działające w tle)

to jak ustawić te MBAM żeby było wszystko ok ?

ooo.png