Czy mam dobergo kompa?

Po pierwsze, jeżeli chcesz cokolwiek ruszyć w tym kompie, to trzeba kupić porządny zasilacz: ModeCom MC-350 (do 150zł), albo ryzykujesz utratę sprzętu.

Następnie sensownie będzie wymienić płytę główną: GigaByte GA-EP43-S3L (do 300zł) i procesor na niego: e5200 (do 300zł) oraz rozszerzyć RAM o 1GB (do 50zł).

Daje Ci to 800zł podstawowych wydatków. Później możesz zastanawiać się nad wymianą grafiki: HD4770 (do 450zł) i dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że komputer jest w porządku.

szymek261 ,

zajrzyj tu: viewtopic.php?f=19&t=318337&p=2108623#p2108623

miałem bardzo podobny komputer do twojego. Ale kupiłem kilka części i mam teraz kompa w sam raz na moje potrzeby.

Rozumiem, że każdy chciałby grać w nowości na full detalach, ale do tego potrzebny jest nowy, mocny komp. Nie każdego na to stać, ale też nie każdy chce ładować grubą kasę w sprzęt, który za 6 miesięcy będzie wart 1/3 wyjściowej.

Jeżeli chcesz wymienić płytę, proca, ram i grafę, to lepiej już chyba kup nowy komputer, a nie tak na raty.

Ja dałem 600zł za nowe części (RAM, GPU, PSU) i dla mnie mój “nowy” PC w zupełności wystarcza.

Pozdrawiam,

R.