Czy mam dobergo kompa?

(Szymek261) #1

witam

ja dobrze się nie znam na kompach i nie wiem czy mam dobrego kompa ....

karta graficzna : NVIDIA GeForce 6600

procesor : DualCore Intel Pentium D 820, 2815 MHz

ram - DDR2 1Gb

płyta główna Gigabyte GA-8I945P-G

jak coś to pisać co mogę dokupić do tego kompa i jak możecie to koszt tej części :))

z góry za wszystko dziękuję ;]]

(Bambosz107) #2

jak do gier to beznadziejny

karta graficzna za słaba, na szczęście PCI-e to można nową kupić, ramu dokup do 2, a najlepiej 4 GB

(Jacek Bydgoszcz) #3

Słabego na obecne czasy,ale wszystko zależy do czego go wykorzystujesz?Do biurowych prac,gier czy czego tam jeszcze?

(Phantom Mc2) #4

Dobrego kompa do czego?

(Szymek261) #5

internet i gry ...

ps : co to PCI-e

(Bambosz107) #6

złącze do kart graficznych, miejsce gdzie ją wsadzasz w płyte główną. Są 2 rodzaje złącz: stare AGP i nowe PCI-e

napisz ile masz kasy na ewentualne wydatki

(God__Father) #7

PCI Express to złącze na płycie głownej, dzięki któremu możesz wstawić kartę graficzną

(Mati Lopez95) #8

Złącze do kart graficznych.

Do neta może być, do gier raczej nie.

(Szymek261) #9

a z kasa tak ok 400-600 zl

mam nadzieje ze to starczy :))

a jak nie to jeszcze pozbieram xD

(Bambosz107) #10

No to będziemy patrzeć. Wypadałoby dołożyć 1GB RAM , nową grafe, procek też nie za dobry, nie wiem czy na tą płyte wejdzie Core 2 Duo...

(Szymek261) #11

a jaka kartę graficzna kopić ?? (żeby była już naprawdę dobra)

i jak mogę sprawdzić czy wejdzie mi Core 2 Duo ???

(Bambosz107) #12

poszukaj na necie :slight_smile: google nie gryzie :stuck_out_tongue:

ja bym ci polecil z ATI Radeona HD 4870 a z Nvidii GTX 260 core 216, nieźle się kręci (np. moja :smiley: )

-- Dodane 04.05.2009 (Pn) 18:41 --

a z tańszych to HD 4850 albo jeśli chcesz od "zielonych" to 9800gtx+

(Szymek261) #13

szukałem i znalazłem ;] http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... 45p-g.html ale tu nic nie ma o Core 2 Duo :(((

fajna ta grafika tylko trochę droga :(( ja jestem zwolennikiem Nvidii i bym wolał brać nividiie... a dobra by była by karta do mojego kompa GeForce 9600 GT ???

(Wiktor 1996 96) #14

9600gt jest bardzo dobrą grafą ale do tego kompa no nie wiem za słaby proc i mało ramu

(Przemekbaranowski) #15

ZAmiast dokupować sprzęt po kolei zastanbów się nad odłożeniem troszkę większej sumki (1200-1500) i wtedy możnaby dokupiś wszystko razem.

Intel Core 2 Duo - 400-550zł

Nvidia GeForce 9600GT - 400-500zł

1gb RAM - 80zł

może będzie potrzeba wymiany pł.gł, więc kolejne 300-400zł

Wymiana pojedyńczego elementu nic nie pomoże. Wymienisz grafike, to ram i procesor będą wąskimi gardłami i nie zauważysz wzrostu wydajności.

(Szymek261) #16

ramu oczywiście dokopie ;]

a z procesorem to nie wiem jaki byłby dobry na moja płytę główna ...

(Bambosz107) #17

wyrąbisty sprzęt :expressionless:

ta płyta gł. nie obsługuje Core 2 Duo, trza bedzie ją wymieniać. Ale rzeczywiście, to sie nie opłaca, lepiej nowego kompa kupic od razu. Tylko ze 9600GT nie wystarczy ci do gier :wink: i koniecznie minimum 2 GB RAM

(Szymek261) #18

a to mój komp z pudelka

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c47 ... 55ce1.html

a to zasilacz nie wiem czy jest dobry ??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e48 ... 5a83e.html

niby bym mógł kopic nowego kompa ale chyba tego nie zrobię bo 3 albo 4 lata temu ten komp był najdroższy z wawy (w sklepie dalem za niego 5500zl sama jednostka kosztowała 4 tysiące)....

czyli jak by nie patrzył to muszę prawie całego kompa wymienić ;(

chyba narazie kupie ramu i płytę główna a po wakacjach resztę :))

a z plyt głównych jakie polecacie ???

(Bambosz107) #19

jak kupisz nową płyte gł to nie podepniesz pod nią swojego procka! nie bedzie pasował! teraz kup RAM i karte graficzną a potem od razu płyte gł i procek. A tak w ogóle to można by go podkręcić (tego co masz teraz). Nawet na standardowym chłodzeniu powinien pójść do 3,5 GHz

-- Dodane 04.05.2009 (Pn) 20:18 --

napisz jeszcze jaką moc ma ten zasilacz

(Xp0) #20

Takie procki obsłuży: http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul ... 45p-g.html ( tylko: Pentium i Celeron )

:frowning: