Czy mam dobrą ładowarkę do baterii w telefonie

ostatnio zmieniłem baterie w telefonie na jakiś zamiennik firmy Global Technology Lil-ion , 3.7V , 750mAh i nie wiem czy ładowarka którą obecnie posiadam ( również zamiennik ) jest dobra oto parametry ładowarki : INPUT: 90-240VAC , 50-60Hz max100mA i OUTPUT: 5-10VDC max 600mA

pozdrawiam.

Nic mi to nie mowi ale ladowarka chyba nie moze byc zla dla baterii? :stuck_out_tongue:

Jak podepniesz ladowarke to bateria sie laduje czy nie?

Ładuje się ale czytałem różne artykuły i wiem że ładowarka nie może być ani za słaba( bo nie naładuje dobrze) ani za mocna ( bo może popsuć akumulatorek ) - niestety nie znalazłem odnośników do baterii o napięciu 3.7V

W telefonie, gdzie cały proces ładowania jest sterowany elektronicznie prąd ładowarki nie ma większego znaczenia (o ile nie jest za mały).

Ważne, żeby zgadzało się napięcie (zwykle 5V).

Artykuły, które czytałeś dotyczą prawdopodobnie samych ogniw (np. akumulatorków AA), a bateria w telefonie to ogniwo+elektronika.

@maciek90: czyli ta ładowarka którą posiadam jest odpowiednia do baterii o napięciu 3.7V ?

Jeśli była razem z telefonem to tak. Poprzednia bateria też miała 3,7V.

@maciek90: ładowarka jak i nowa bateria nie jest oryginalna , poprzednia oryginalna bateria była 3.6V. Dlatego pytam się czy parametry tej ładowarki co podałem wyżej są odpowiednie do baterii 3.7 :slight_smile:

Jeśli ładowarka przeznaczona jest do te go modelu to nie ma co się martwić.

Dowiedziałem się już że jest to ładowarka impulsowa i mogę spokojnie jej używać ale zależy mi na najbardziej optymalnej opcji która będzie najlepiej ładować baterie o napięciu 3.7V bo jest to jakaś zamiennik niby do mojego telefonu. Chyba najprościej będzie kupić na allegro oryginalną ładowarkę i baterię :smiley:

Miłego Wieczoru życzę !!