Czy mam dobre napiecie i temperatura kompa - reset kompa

podaje wyniki czujników w everest.

ostatnio mam czesty reset kompa i podejrzewam chyba ze to wina zasilacza albo przegrxzewjacego sie procka. moze ktos podac swoją opinie na ten temat

temperatury w normie, przydałoby się jeszcze je poobserwować w stresie (program sisoft sandra, burn-in test).

jaką posiadasz konfigurację i jaki zasilacz??

troszeczkę wysokie. możliwe wahania po obciążeniu. jeżeli w spoczynku jest tyle.

Jaki procesor, jaki zasilacz?

mam to samo jaką masz płyte główną może Epoxa? napiecie rdzenia masz bardzo niskie to moze byc powodem

Plyta glowna K8V-X SE

procesor: AMD Sempron 2800+ box 64 bity

dysk: 2 dyski WD 120GB i 80GB

ramy: 2x512mb

Karta graficzna radeon 9550

Nagrywarka DvD LG

a zasilacz TRACER 4life400 (no name)

i teraz żądza mi sie takei cos wkladam plyte i chce nagrac nagrywam i resetuje kompa, i chyba czuje ze to zasilacz, dysk jeden mam odlaczony bo jak jest to prawei co chwile resety i jakos bez dysku moge korzystac z kompa ale i tak resetuje:((, ale jak mam odlaczony dysk to wkladam plyte i np: chce cos z niej skopiowac czy nagrac to reset zaraz kompa, wiec kurde nie wiem, jedni mi piszą ze moze cos z prockiem bo probowalem go podkrecac ale wrocilem spowrotem tak jak byl bo zaczely sie problemy co sa do teraz, wiec moze zasilacz nie wytrzymal, no i do tego doszlo ze kupielm dysk i jedną kosc ram

wymień taśmy ide, sata, podłącz inny zasilacz, przetestuj pamięć programem memtest, sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie napuchły.

mówię ci to jest zasilacz albo płyta. napięcie rdzenia procesora jest strasznie niskie

;/

z podczas nagrywania/zgrywania płyt procesor pracuje prawie na pelnych obrotach i niedobór napiecia powoduje resety. Zmień zasiłke albo pożycz od kolegi. Jak na pożyczonym bedzie chodzic to najwidoczniej zasilacz bo z tego co wiem Tracery to szrot a jak bedziesz miec restarty nadal to znaczy że być może płyta głowna niedostarcza właściwego napięcia do proca alo innego ważnego podzespołu więc płyta bedzie do wymiany.

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 13:59

mówię ci to jest zasilacz albo płyta. napięcie rdzenia procesora jest strasznie niskie a powinno wynosic co najmniej 1.70V

;/

z podczas nagrywania/zgrywania płyt procesor pracuje prawie na pelnych obrotach i niedobór napiecia powoduje resety. Zmień zasiłke albo pożycz od kolegi. Jak na pożyczonym bedzie chodzic to najwidoczniej zasilacz bo z tego co wiem Tracery to szrot a jak bedziesz miec restarty nadal to znaczy że być może płyta głowna niedostarcza właściwego napięcia do proca alo innego ważnego podzespołu więc płyta bedzie do wymiany.

tasme jedną wymienilem moze tez mysalem ze ma winne ale chyba nie. a zasilacz i tak musze zmienic jak dostane wyplate odrazu kupie, pamiec testowalem memtestem z 4 h i nic nie wyskoczylo, a co do kondensatory jak moja wygladac napuchniete?? wybrzuszenia mają miec??

tak, zwłaszcza przyjrzyj się tym w okolicach segmentu zasilania procesora.

tak jak blaszki na kondensatorach bedą wypukłe do lipa :wink: ;/

to odrazu kupuje zasilacz i tak musze go zmienic przeciez to szrot a chce nowa karte graficzna wiec i tak musze, a on w ogole cos szumi ostatnio;/ a co do zasilacza Amacrox WARRIOR AX400 starczy?? ja mam pin 20 i pin 24??

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 14:04

raczej na kondensatorach zadne blaski te co s ugory nie sa wypuklem sprawdzilem wszytskie i sa normalnie plaskie

na tego potwora ja bym polecał fortrona 450 wat ale ten też ujdzie :wink:

Amacrox ma silniejszą linię +12V niż ten Fortron :-). a więc lepiej się sprawdzi.

Starczy.

http://www.bgslevi.cz/image/AsusK8VXSE.jpg

20, AX ma rozłączaną 24@20

Pewnie coś się przegrzewa, lub pada typowe dla tych padlin, hałas > resety > bum!

Napięcia lepiej mierz miernikiem.

deejay_deejay

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

kupilem zasilacz, i wine mial zasilacz, dziekuje wszytskim za pomoc, jeszcze raz dziekuje