Czy mam dobre temperatury komputera?

Cześć!

Mam program Everest i zobaczyłem jakie mam temperatury kompa.

Oto one:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Aux 49 °C (120 °F)

WDC WD800BB-22JHC0 41 °C (106 °F)

Wentylatory

Procesor 2766 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 0.66 V

+2.5 V 3.06 V

+5 V 2.58 V

+12 V 2.37 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 2.15 V

VBAT baterii CMOS 3.57 V

Debug Info F 3D FF FF

Debug Info T 49 34 201

Debug Info V 29 BF FF 60 25 A0 2F (F7)

Jak myślicie,czy wszystko w porządku?

Podaj konfiguracje kompa:) Ale ogólnie temperatury wydają się być w normie :slight_smile:

Potwierdzam wypowiedź Angelo_7.

Temperatury OK, ale jeśli napięcia są naprawdę takie jakie Everest pokazuje, to… :lol: Dla świętego spokoju zmierz napięcia miernikiem, wykluczysz przy okazji uszkodzenie zasilacza.

domino1 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Napięcia nie są w porządku profgrm którym zostały one spr jes w 90% nieomylny radził bym jak najszybciej założyc nowy zasilacz ponieważ komputer może tego nie wytrzymać :twisted:

Moim zdaniem to program się myli… raczej nie możliwe żeby przy 2.37V uruchomił się komputer. A już nie wspomnę o pracy na nim.

Zgadzam się z z mint1991.Napięcia wskazująniezbyt poprawny stan.Radzę kupić nowy zasilacz.Chyba że jakąś część ostatnio dokładałeś?(może być np. uszkodzona i sypać napięciem np. dyski).Podaj jeszcze jaki masz zasilacz i jaka moc.

Co do temperatu raczej tak jak i poprzednicy nei mam zastrzeżeń.

korzystasz z everesta Home Edition czy Ultimate lub Corporate Edition bo to pierwsze przekłamuje czujnik

Cześć

Kożystam z Home edition

Myślicie że niskie napięcie może powodować bluescreeny,bo mi wywalają od 3 miesięcy!

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 16:28 został dopisany post przez domino1

Cześć!

Everest Ultimate wskazuje tak:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Aux 47 °C (117 °F)

WDC WD800BB-22JHC0 [TRIAL VERSION]

Wentylatory

Procesor 2812 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 0.66 V

+2.5 V 3.06 V

+5 V 2.61 V

+12 V [TRIAL VERSION]

+5 V podczas wstrzymania pracy 2.15 V

VBAT baterii CMOS 3.57 V

Czy to jest dobrze?

Pobierz Everesta Ultimate (dostępny na Vortalu).I podaj z niego napięcia.I w BIOS’ie napięcia też sprawdź.No i je tu podaj.A to nie jest wysokie napięcie(!).raczej jest jakoś nienaturalnie niskie.

Rzeczywiście ta wersja Eversesta przekłamuje czujniki ale radziłbym ci sprawdzic napięcia specjalistyczna aparaturą. A poza tym jetsem także bardzo ciekawy co to za zasilacz i jakiej jest mocy.

Sprawdź jeszcze w BIOS’ie.Coś mi się nie podoba.Podaj w końcu tą markę i moc zasilacza(??).

Co do napięć:

  1. +12V

Dopuszczalne widełki: +11.40V do +12.60V

  1. +5V

Dopuszczalne widełki: +4.75V do +5.25V

  1. +3.3

Dopuszczalne widełki: +3.13V do +3.47V

  1. AGP (+1.5V)

Dupuszczalne widełki: 1.42V do 1.58V

Zasilacz ma 230V.

Czy on może powodować bluescreeny???

OMG.

Nie chodzi nam o napięcie bo to każdy ma takie same, chodzi nam o moc Watt (W) i markę zasilacza.

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 18:40 został dopisany post przez Neon1992

Może jednak lepiej nie bierz się za mierzenie napięć w zasilaczu bo to się może skończyć nie tylko BS ale też i spaleniem całego sprzętu. Zleć to komuś kto się na tym zna.

w/w kompa jest podana ilość Wat i model na zasilaczu ale nic nie rób jak nie umiesz tak jak to neon92 pisze