Czy mam dobry dysk?

Witam.

Mój obecny dysk to Maxtor 6L160PO 160GB?

Mam na PATA bo płyta nie obsługuje SATA.

Czy jak zmienię płytę, warto zmienić na dysk SATA, czy może zostań ten co mam? Jeżeli zmienić to na jaki i ile za obecny mógłbym dostać?

Czy masz dobry dysk?

Tak, są nawet po 1 TB, ale np. ja nigdy nie zapełniłem całej 80 GB :smiley:

nie chodzi mi tu o pojemnosc, ale glownie o wydajnosc…

no to wskocz sobie np. na http://www.znak.pl oblookaj prędkości dysków i ich przepustowość. wszystko jest podane :slight_smile:

Jeśli zależy Ci na wydajności, Seagate 7200.10 250 GB 16 Mb buforu, lub coś serwerowego Seagate Cheetah 15000 obr, tylko cena trochę odstrasza i chichy pewnie nie jest.

nie potrzebuje w sumie aż takiego dużego dysku?

pytam się czy mam go wymienić czy lepiej zostawić bo w jakimś teście zajął dobre miejsce…? a jeżeli bym miał zmienić to w cenie do 200zł.

Skoro nie sprawia żadnych problemów to chyba nie ma sensu wymieniać. jeśli jest wolny od badsektorów i ogólnie sie dobrze spisuje to po co wymieniać ? :smiley:

masz dobry dysk :slight_smile: a jeśli Cie te dwie stówy tak gryzą w kieszeni to mozesz dać komuś… mi np. :smiley: albo ewentualnie dokupić sobie kolejny dysk. dołóż jakieś 20zł i będziesz miał dodatkowe 160GB

heh…

wlasnie nie gryza bo nie ma co… :stuck_out_tongue:

kupno nowego dysku by polegalo na tym, ze ten bym sprzedal, dolozyl gora 50zl i kupil SATA, ale jak mowisz, ze dobry to chyba nie bede zmienial…