Czy mam instalować nowy sterownik nvidia do laptopa?

Witam, mam pytanie czy instalować nową kartę graficzną nvidia do laptopa dell? ponieważ mam już jedną intel core i5 ale gdy chce sobie zagrac w np. cs go to nie wyciągam z niego dużo fps i często mam lagi, a widziałam juz dużo filmików na yt że ludzie sobie zmieniają kartę graficzną na nvidia gdy chcą w coś zagrać.

Sterownik możesz pobrać ze strony Oficjalne sterowniki | NVIDIA .

Ogólnie Windows Update sam powinien pobrać sterowniki do dedykowanej karty graficznej, z tym że nie muszą być one w najnowszej wersji. Jaki dokładnie model laptopa posiadasz? Na pewno posiada on dedykowany układ graficzny?

Model laptopa to Dell Inc. Latitude E5470
Jak już pisałam ma on tylko jedną kartę graficzną zintegrowaną Intel® HD Graphics 520

W takim razie zaktualizuj sterownik do swojego układu graficznego. W tym laptopie z tego co pamiętam była 6 generacja procesorów Intel Core - powinien zatem pasować ten sterownik ze strony Intela.

Skoro dedykowanego układu graficznego NVIDIA nie masz w laptopie, to też instalacja sterowników NVIDIA nic tutaj nie da. A dedykowanej karty graficznej nie dołożysz, pomijając oczywiście eGPU.

Seria DELL Latitude z założenia jest serią laptopów biznesowych. Na tym sprzęcie raczej nie pograsz, a już na pewno w nowsze pozycje. Do gier służy konsola, komputer stacjonarny albo ewentualnie laptop gamingowy.

Do laptopa nie da się wstawić nowej karty graficznej, to nie tylko oprogramowanie…
Do komputera stacjonarnego - tak.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.