Czy mam kupić VISTĘ?

(Pawelluczkie) #1

Mój komputerek:

Płyta: ASrock K7S8X

RAM : 512Mb

Procesor: Athlon 2400+

Karta Graficzna: Radeon 9000

Urządzenie wielofunkcyjne: HP psc 1210

Modem : Speedtouch 330

Czy mam się z tym pakować w VISTĘ? Na aero glass mi nie zależy. Grunt żeby Tony Hawk's Pro Skater 4, The Sims 2: Zwierzaki i Fifa 07 chodziły w miarę dobrze(nie koniecznie na wysokich detalach). Z góry dzięki za odpowiedzi.

(Clubbasse207) #2

nie

(Pawelluczkie) #3

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

(Marcus35) #4

Poza tym to Vista kosztuje sporo i na dziś jest jeszcze wiele aplikacji a w szczególności starszych gier które są i będą "źle widziane" w nowym OS

(Clubbasse207) #5

masz za słaby sprzęt na viste

przedewszytskim za mało ram (min1 GB)

ale procek też słaby

podsumowując uruchomisz na nim viste ale komp stanie się mułowaty

(Witam200) #6

Glass odpada tak jak i gry..

Jeżeli byłby to to komp do złykłego domowego użytku to konfiguracja może być ale jeśli gry,programu graficzne to do wymiany:

jeszcze raz 512

minimum Radeon 9800

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 14:05

Głupoty pleciesz, bez przesady :stuck_out_tongue:

(Clubbasse207) #7

wcale nie ;]

nawet xp przy 512b ram nie rozwija skrzydeł :stuck_out_tongue:

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 14:08

no chyba że korzysta się głównie z niewymagających aplikacji

(Anduril) #8

Po pierwsze 512MB to dzis za mało nawet na XPka. Przy uruchomionej większej ilości progsów po prostu sys się wiesza. Vista na Dzien Dobry potrzebuje prawie 500MB. U mnie jak testowałem RC - wyłączenie Aero nic nie dawało. Serio.

U mnie na 768MB Vista chodziła ok. Ale czasami mułowała. Sądzę ze 1GB to dzis podstawa. Więc jak ktoś ma 512MB to darujcie sobie pytania: "czy pójdzie mi Vista?" Bo to tylko strata waszego czasu. Po drugie nie ma to jak samemu przetestować Vistę, wtedy będziecie wiedzieć jak wam chodzi.

I na koniec śmieszą mnie wypowiedzi "głównie chodzi mi zeby chodziły mi gry takie a takie.." ludzie no proszę przestańcie. Jak chcecie pograć to kupcie sobie PS3 albo inne badziewie przeznaczone do gier. Komputer jest do pracy. Zresztą i tak wam nikt nie powie na 100% czy taka gra będzie chodziła bo na razie mało kto pod Vistą gry odpalał. Po prostu wersje testowe były bardzo wybiórcze co do gier.

(L337 Crew) #9

Skoro możesz wydać kasę na system,

to dlaczego zamiast niego nie zmienisz czegoś w PC ?

Chociażby pamięć/grafika ...

(system) #10

Na Twoim miejscu przy tych 512 MB RAM odpuściłbym sobie... ale tylko na razie. Dokup jeszcze min. 512 MB i poczekaj na triala Visty i ewentualnie SP1 i przetestuj te gry.

Z 1024 MB, bez Aero Vista będzie spoko chodzić, jak z grami - to trudno powiedzieć...

(Nvidia 17) #11

Jana Twoim miejscu bym w Vistę się nie pakował.

(Pawelluczkie) #12

Ok, dołożę ten ram. Tylko czy są do tego sterowniki?

(L337 Crew) #13

do pamięci ram ? :shock:

Jeśli chodzi o sprzęt - powinnno być,

ponieważ vista ma mieć znacznie większą bazę sterowników aniżeli win XP .

(Pawelluczkie) #14

Chodzi mi oczywiście o sterowniki do sprzętu, jakoś się tak dziwnie napisało :D. P.S. Jak mam przy następującym rozkładzie partycji zainstalować VISTĘ:

11,72 Windows XP

9 ,77 Ściągnięte pliki(tu mogę zainstalować VISTĘ)

1 ,95 SWAP dla XP

51,12 Śmieci

Trzy ostatnie partycje są w jednej rozszerzonej. Oczywiście nie chcę żadnych danych stracić

(him^^) #15

z tego co pamietam wersja Ultimate zajmowala mi ponad 9GB...

(L337 Crew) #16

przerzucic z tych 9,77 dane na np. ten co ma 'śmieci'.

Następnie programem do partycjonowania skasować tą partycję i utworzyć nową, jako podstawową .

(Witam200) #17

Na Viste(32bit) potrzebujesz partycje NTFS minimum 9,6GB(dla zainstalowania,przetestowania), a jeśli masz zamiar instalować wiecej programów itd to 15-20GB

(aero) #18

no to była wersja RC, finalna działa 90 % szybciej :smiley:

512 mb pamięci ram wystarczy do zwykłych czynności, net./poczta/komunikator/muza ...

(el polaco) #19

No comments. :smiley:

(Pawelluczkie) #20

A czy gry zaliczają się do normalnych czynności?

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 17:56

Czy ktoś z was używał "mieszanki" Vista + Radeon 9000? Jak to działało?