Czy mam kupić VISTĘ?

Mój komputerek:

Płyta: ASrock K7S8X

RAM : 512Mb

Procesor: Athlon 2400+

Karta Graficzna: Radeon 9000

Urządzenie wielofunkcyjne: HP psc 1210

Modem : Speedtouch 330

Czy mam się z tym pakować w VISTĘ? Na aero glass mi nie zależy. Grunt żeby Tony Hawk’s Pro Skater 4, The Sims 2: Zwierzaki i Fifa 07 chodziły w miarę dobrze(nie koniecznie na wysokich detalach). Z góry dzięki za odpowiedzi.

nie

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Poza tym to Vista kosztuje sporo i na dziś jest jeszcze wiele aplikacji a w szczególności starszych gier które są i będą “źle widziane” w nowym OS

masz za słaby sprzęt na viste

przedewszytskim za mało ram (min1 GB)

ale procek też słaby

podsumowując uruchomisz na nim viste ale komp stanie się mułowaty

Glass odpada tak jak i gry…

Jeżeli byłby to to komp do złykłego domowego użytku to konfiguracja może być ale jeśli gry,programu graficzne to do wymiany:

jeszcze raz 512

minimum Radeon 9800

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 14:05

Głupoty pleciesz, bez przesady :stuck_out_tongue:

wcale nie ;]

nawet xp przy 512b ram nie rozwija skrzydeł :stuck_out_tongue:

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 14:08

no chyba że korzysta się głównie z niewymagających aplikacji

Po pierwsze 512MB to dzis za mało nawet na XPka. Przy uruchomionej większej ilości progsów po prostu sys się wiesza. Vista na Dzien Dobry potrzebuje prawie 500MB. U mnie jak testowałem RC - wyłączenie Aero nic nie dawało. Serio.

U mnie na 768MB Vista chodziła ok. Ale czasami mułowała. Sądzę ze 1GB to dzis podstawa. Więc jak ktoś ma 512MB to darujcie sobie pytania: “czy pójdzie mi Vista?” Bo to tylko strata waszego czasu. Po drugie nie ma to jak samemu przetestować Vistę, wtedy będziecie wiedzieć jak wam chodzi.

I na koniec śmieszą mnie wypowiedzi “głównie chodzi mi zeby chodziły mi gry takie a takie…” ludzie no proszę przestańcie. Jak chcecie pograć to kupcie sobie PS3 albo inne badziewie przeznaczone do gier. Komputer jest do pracy. Zresztą i tak wam nikt nie powie na 100% czy taka gra będzie chodziła bo na razie mało kto pod Vistą gry odpalał. Po prostu wersje testowe były bardzo wybiórcze co do gier.

Skoro możesz wydać kasę na system,

to dlaczego zamiast niego nie zmienisz czegoś w PC ?

Chociażby pamięć/grafika …

Na Twoim miejscu przy tych 512 MB RAM odpuściłbym sobie… ale tylko na razie. Dokup jeszcze min. 512 MB i poczekaj na triala Visty i ewentualnie SP1 i przetestuj te gry.

Z 1024 MB, bez Aero Vista będzie spoko chodzić, jak z grami - to trudno powiedzieć…

Jana Twoim miejscu bym w Vistę się nie pakował.

Ok, dołożę ten ram. Tylko czy są do tego sterowniki?

do pamięci ram ? :shock:

Jeśli chodzi o sprzęt - powinnno być,

ponieważ vista ma mieć znacznie większą bazę sterowników aniżeli win XP .

Chodzi mi oczywiście o sterowniki do sprzętu, jakoś się tak dziwnie napisało :D. P.S. Jak mam przy następującym rozkładzie partycji zainstalować VISTĘ:

11,72 Windows XP

9 ,77 Ściągnięte pliki(tu mogę zainstalować VISTĘ)

1 ,95 SWAP dla XP

51,12 Śmieci

Trzy ostatnie partycje są w jednej rozszerzonej. Oczywiście nie chcę żadnych danych stracić

z tego co pamietam wersja Ultimate zajmowala mi ponad 9GB…

przerzucic z tych 9,77 dane na np. ten co ma ‘śmieci’.

Następnie programem do partycjonowania skasować tą partycję i utworzyć nową, jako podstawową .

Na Viste(32bit) potrzebujesz partycje NTFS minimum 9,6GB(dla zainstalowania,przetestowania), a jeśli masz zamiar instalować wiecej programów itd to 15-20GB

no to była wersja RC, finalna działa 90 % szybciej :smiley:

512 mb pamięci ram wystarczy do zwykłych czynności, net./poczta/komunikator/muza …

No comments. :smiley:

A czy gry zaliczają się do normalnych czynności?

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 17:56

Czy ktoś z was używał “mieszanki” Vista + Radeon 9000? Jak to działało?