Czy mam problem z chłodzeniem?

Witam

Laptop: od jakiegos czasu wentylator intensynie chodzi a komputer pod spodem jest bardzo goracy a jak sie juz oglada jakis film to juz strasznie, sprawdzenie everestem pokazalo temperature procesora 56 stopni po ogladaniu filmu ale juz po schlodzeniu , a spedfan temp1 54 stopnie ale jeszcze pozniej, nie znam sie: czy to duzo?.. teraz przy normalnej pracy speedfan wskazuje :

HD0 47

Temp1 49

Temp2 45

Kiedys wentylator jakos mniej sygnalizowal prace, wentylatr jest pod spodem i mam wrazenie ze lepiej mu jak komputer jest ustawiony tak ze jest pod nim wolna przestrzen tzn np wysuniety za krawedz stolu, nie wiem czy to tylko wrazenie laika…, niedawno padl mi dysk twardy czy to moglo byc spowodowane przegrzaniem. Jesli tak co nalezy zrobic?

jeśli masz takie temperatury jak pisałeś do góry to napewno nie ma powodów do obaw, bo ja mam nieco wyższe i wszystko jest oki.

Szukaj przyczyny gdze indziej. A tak apropos to to jest nowy laptop (na gwarancji) czy jakaś używka albo jeszcze inny ?? :slight_smile:

Tzn gdzie szukac przyczyny? Dzis po wlaczenie od razu temp1 w speedfan byla 51 stopnie nie znam sie ale ikonka ognika :slight_smile: chyba sygnalizuje ze jest cieplej niz byc powinno. Everest pokazuje taka sama tem procesora… A jesli to istostne to procesor Intel Pentium 4 1600 MHz. A laptop nowka nie jest .

Jak nie jest to nowy laptop to pewnie się chłodzenie się zakurzyło.

Masz Acera Travelmate? z tego co pamiętam to Acer wypuścił serie ‘‘stacjonarnych’’ laptopów, a P4 grzeje.

Dobra ale czy mozliwe jest zeby po wlaczeniu temp procesora byla 31stopni i nastepnie po 2 minutach wlacza sie wentylator i w momencie wlaczenia wentylatora temperatura skacze od razu do 51 stopni bo tak wskazuje czytnik …? i to na zarowno na everescie i na speedfanie ?..

Zobacz czy nie masz przytkanych wlotów powietrza,ewentualnie przeczyść z kurzu w środku.Zobacz tu masz temat o rozbudowie,ale zobaczysz jak się do niego dobrać.Ponadto możesz zastosować dodatkowe chłodzenie-tańsza wersja i trochę droższa.Możesz jeszcze poczytać conieco np:tutaj,albo w google.

co sie stao sie? :slight_smile: