Czy mam stały czy zmienny adres IP? Jak zmienić IP?

Wie ktoś może jak da się zmienić zmienne ip oprócz dzwonienia do dostawcy czy resetowanie routera. Nie wiem czy mam zmienny czy stały adres ip. Na youtubie jak oglądałem różne poradniki to piszą, że w cmd można to sprawdzić. Sprawdziłem pokazuję, że mam zmienne, lecz jak restartuję router to ip się nie zmienia. Proszę o pomoc.

Cześć, chodzi pewnie Ci o IP do internetu? Jaki dostawca, jaki masz router? Generalnie na 99% masz zmienne.
W jakim celu potrzebujesz stałe IP? Może masz na myśli “zewnętrzne” IP?

On nie chce stałego, tylko zmienić, bo dostał bana, albo ktoś go namierzył :wink:

Najlepiej odłączyć router na dłuższa chwilę od prądu. Jak szybko ISP przydzieli twój numer komuś innemu, to pewnie zależy od konkretnego operatora.

Wszedłem na pewnego tsa i doświadczam ataki ddos. Dostawcę światłowodu mam z mojego miasta, ale z czego wiem to korzystają z orange.

Jeśli to osiedlowy dostawca, to zgłaszaj u niego sprawę. U takich często są problemy z ddosami, banami i różnymi blokadami nawet na stronach bankowych bo mają małe pule adresowe wykupione.
Poza tym ich nat powinien wyłapywać takie ataki chyba :thinking:

Odpowiedzieli mi ze światłowodu, że ip zmienia się codziennie w nocy chyba, że wykupiło się stałe ip, lecz takiego nie posiadam. Mimo to codziennie sprawdzam ip na pewnej stronie i mam to samo.

Pewnie musi dzierżawa adresu z dhcp wygasnąć.
Wyłącz router na 24h.

Nie masz zapewne ataków Ddos, tylko jakiś syf w systemie. najpierw pojedź z tym malwarebytes, antywirusem(nie awast) i całą resztą zabawek na windowsa.
Mam światełko od orange i IP się zmienia po resecie routera. Czasami samo, jak grzebią.