Czy Mandriva Linux One 2007 jest dobrym wyborem?

Witam, długo zastanawiałem się nad tym czy ściągnąć Linuxa czy nie i postanowiłem go ściągnąć o ten

http://www.idg.pl/ftp/linux_1505/Mandri … e…pl.html

czytałem że Mandriva są najłatwiejsze w obsłudze. Czekam na wasze opinie,

nie odsyłającie mnie do google bo już dużo czytałem, i czekam na wasze potwierdzenie, podobny jest chyba do Windowsa troche.

Ja sobie ściągnąłem wczoraj Mandriva Linux One 2007. Pobawiłem się trochę z nią (bo przecież można wypróbować bez instalacji :slight_smile: - LiveCD) i mnie się podobało :stuck_out_tongue:

a łatwa w obsłudze?

ściągałeś przez torrenta czy przeglądarką?

Bo mi przez torrenta ściąga się 20 kb/s i przerwałem może przeglądarką ściągnę. Czym się bardziej opłaca?

Ja mam neo 512 i sciągałem przeglądarką 3 godzinki… Łatwa, linuxy nie są trudne w obsłudze :stuck_out_tongue:

Chodź na początku miałem troszką problemów z Ubuntu (chciałem postawić obok Windowsa) ale mi nie wyszło ;/

Ja też

Ale wszystko się z terminalu instaluje chyba a tu są problemy.

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 21:16

A mi się nie chciały zainstalować sterowniki od modemu

Mandrivy właśnie nie próbowałem nawet jeszcze instalować, ale jeśli chcesz mieć samego linuxa (albo wiesz jak postawić go obok Windowsa) to polecam - Ubuntu łatwa instalacja nawet jak dla takiego laika jak ja :stuck_out_tongue:

z instalacją sobię, bym poradził raczej.

linux jest tak samo łatwy jak windows ale pewnie zależności muszą być spełnione:

1)kwestia czasu -przyzwyczaić się musisz do nowego systemu

  1. zmusza do myślenia a nie tylko do ‘automatycznego’ klikania;

3)uczysz się i zdobywasz nowe umiejętności, używania konsoli itd

4)jak chcesz go używać do gier to radziłbym pozostać przy windowsie.

5)nowy system może przez pierwsze dni doprowadzać do frustracji, ale z czasem przyzwyczaisz się:) tylko potrzeba na to czasu:)

od miesiąca jestem linuxiarzem i jestem jak najbardziej z tego zadowolony:)

W gry gram rzadko.

też bym chciał :stuck_out_tongue:

Jutro go ściągnę bo dziś już późno. Jak ktoś wie to niech napiszę mi czy modem SpeedTouch będzie działać?

P.S. z tąd można ściągnąc :stuck_out_tongue: http://www.idg.pl/ftp/linux.html

a czy ta wersja jest po polsku bo chętnie bym sobie ściągnął. Coraz bardziej podobają mi sie linuxy - mam juz ubuntu i jestem zadowolony

Po polsku

ok.

ale moze mi ktos powiedziec czy będe mógl miec internet Wi-Fi??

w Ubuntu 6.12 (Elokwedny Emu) nie mysze miec sterów tlko ip i te pierdoly musze wpisywac. sorry ze wychodze od tematu ale nie chcialem robic nowego

To czemu głos zabierasz :o

Daruj sobie takie porady

Dla początkującego ubuntu. A najlepiej kubuntu, mówisz że miałes problemy z instalacją modemu.

http://lichota.net/~krzysiek/projects/neogui/

Ja mam na płytce Mandrive 2007 i mam pytanko-przed jej zainstalowaniem chciałbym ją odpalić z płyty czy da się tak???Jeżeli tak to dajcie wskazówki.

jesli masz wersje one to tak

Dawid12345@

Nie nie możesz z takiej płytki odpalić sobie mandarynki tylko zainstalować. Ale polecam jak kolega wyżej pisał ściągnąć Mandrivę-metisse i wówczas …a zresztą spróbuj sam i jak Ci się wgra bez problemów będziesz mile zaskoczony :o