Czy Manjaro to dobry wybór?

Chcę zainstalować manrajo i się pytam czy to dobry wybór jak z instalacją programów ze źródeł czy też trzeba się tak męczyć jak na ubuntu i czy manrajo domyślnie ustawi w grubie też windowsa ?

Manjaro to taki sam dobry wybór jak większość innych dystrybucji z instalacją, ze źródeł wszędzie jest tak samo trzeba mieć zainstalowane kompilatory windows, sam się doda do gruba.

co to są “kompilatory windows”?

W jednym z tematów ktoś napisał, że pisownia nie ma znaczenia, bo człowiek inteligentny i tak zrozumie o co chodzi. Sprawdzam tę teorię.

Windows sam się nie doda do GRUB-a, tylko podczas instalacji Manjaro update-grub sam wykryje i dopisze Windowsa do GRUB-a.

Nie pamiętam kiedy na Ubuntu musiałem coś kompilować ze źródeł, co nie było tak niszową sprawą, jak np. narzędzia do programowania mikrokontrolerów z customowymi łatkami. Repozytoria PPA załatwiają prawie wszystko.

Manjaro może korzystać z AUR (ArchLinux User Repository), i to w sposób o wiele łatwiejszy niż w samym Arch-u. W AUR znajdują się paczki, które właśnie w większości są kompilowane. I jeśli pakiet nie jest outdated, to kompilacja danego programu będzie łatwiejsza niż na Ubuntu czy innych dystrybucjach. Z reguły wszelką egzotykę znajdziesz w AUR.

Co do Manjaro ogółem - bierz pan, będziesz zadowolony.