Czy mi się opłaca zainstalować Viste


(Acer420) #1

Siema mam pytanie czy opłaca się instalować Vista. Chodzi mi czy muli kompa czy dobrze chodzi tak ogólnie na jej temat.


(Ostatni Mohikanin) #2

Się opłaca i się nie opłaca. Muli kompa i nie muli. Chodzi dobrze, albo źle. Ogólnie zależy na jakim sprzęcie ma działać.


(adam9870) #3

Używałem Visty Service Pack 1 przez ponad rok na sprzęcie Core 2 Duo 1,6 GHz, 2 GB RAM DDR2. Nie grałem. Dało się używać. Chodzi oczywiście o system zainstalowany samemu, bez dodatków producenta laptopa itp. Cóż więcej mogę powiedzieć...

Polecam felieton Czemu Vista chodzi wolno?

http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista ... 11413.html

Najlepiej zainstaluj sobie Vistę, poużywaj trochę i sprawdź. Tylko wcześniej poczytaj o metodach usunięcia Visty, jeżeli zamierzasz postawić Vistę obok XP albo Windows 7. W przypadku tego drugiego, może pomóc:

  • uruchomienie komputera z płyty Windows 7

  • wybór opcji Napraw komputer (Repair your computer)

  • wybór opcji Narzędzie do naprawy systemu Windows podczas uruchamiania (Startur Repair)

http://blog.plik.pl/2010/04/naprawa-mbr ... ows-7.html

A jeżeli chodzi o dyski, to Start - Uruchom (albo logo Windows + R) - diskmgmt.msc - tam chyba trzeba zrobić tak, żeby partycja gdzie jest Vista nie była aktywna.

http://ignatiuk.pl/blog/2009/02/14/jak- ... ows-vista/


(lazikar) #4

bnw , podaj konfiguracje kompa to pogadamy.


(wojtekadams) #5

moim zdaniem się nie opłaca instaluj Windowsa XP lub 7 (Vista jest do bani) - to jest moja prywatna opinia - tą opinię zbudowałem na podstawie kilkudniowej walki z niedziałającymi poprawnie sterownikami do pamięci USB ;/


(system) #6

Powiem wprost: jeżeli masz licencje do Visty to zostań na Viście bo nie opłaca się kupować i robić upgrade, wg. mnie szkoda pieniędzy na takie coś. Poza tym Windows 7 w porównaniu z Vistą nie zawiera w sobie jakichś specjalnych nowości, jedynie kilka usprawnień, sama numeracja mówi za siebie: Windows XP był oznaczony jako 5.1, Vista ma oznaczenie 6.0 (dużo nowości w porównaniu z XP, system praktycznie pisany od zera), a Windows 7 posiada oznaczenie 6.1 czyli łopatologicznie tłumacząc: Windows 7 nie jest już tak przełomowy jak Vista za czasów XP.

Vista z Service Pack 2 + zaktualizowane sterowniki = sprawny i dobrze działający system tak jak należy.


(TestamenT) #7

Vista z SP2 dobrze mi działa. Oczywiście ja potraktowałem jeszcze system programem vLite.