Czy ModeCom FEEL 350 uciągnie?

Z poprzednich POST-ów szukałem części i wysukałem>

Kupiłem ECS K75SA, Athlon 900, 512MB Ram.

Do tego dołoże Geforce 4, 2 Dyski WD i Seagate, Nagrywarkę CD-R/RW i Napęd DVD.

Moje pytanie Brzmi następująco: Czy zasilacz ModeCom FEEL 350W da sobie radę z tym sprzętem

myślę, ża na taki sprzęt wystarczy, chociaż nie jest to polecany zasilacz

Niewiem dlaczego, ponieważ ta zasilka ma PFC i nic nie spali (najwyżej samego siebie i nic więcej) Posiadałem kiedyś FEEL-a który nie uciągnął ale nic nie spalił.

Akurat PFC to nie jest zabezpieczenie przed spaleniem komponentów komputera. Każdy zasilacz ma jakieś mechanizmy chroniące elektronikę. Różnica tkwi w ich jakości i sposobie działania. Zabezpieczenia w tanich zasilaczach są raczej niskiej skuteczności. Jeżeli idzie o wydajność prądową, to ten Feel powinien wystarczyć.

Bez zająknięcia da radę (moc)

W środę dostanę sprzęt więc powiem jak działa

Wszystkie zasilacze mają PFC, nawet Tracer czy Codegen, PFC to nie jest zabezpieczenie tylko to jest korekcja współczynnika mocy, nie chroni to przed spaleniem podzespołów.

Nie wszystkie zasilacze mają PFC. Najtańsze nie mają nawet pasywnej odmiany.

To jest Feel 1? Ile go masz, z każdym rokiem tym bombom przyspiesza zegar.

Zobacz w jakim stanie ma kondensatory w środku, odkurz go.

Nowy proc będzie na rdzeniu Thunderbird?

Nie wiem po co ryzykować (szczególnie jak to jedynka) lepiej byś zrobił kupując Deltę 300/350, Fortrona.

Poszukaj lepiej na allegro czegoś lepszego ;] ja ostatnio kupiłem amacroxa 400w za 40zl ;D choć do takiego sprzętu nie ma co specjalnie inwestować ;]

Jak kupowałem swój mimo mojej woli wcisneli mi feelIII 400w, nawet nie zdążyłem nacisnąć power :slight_smile: podłączenie do prądu spaliło dzięku Bogu tylko zasilacz :slight_smile:

Spokojnie utrzyma, ale na Twoim miejsu kupiłbym inny.

Dostałeś Feel III (3 edycja) i spalił się, to akurat dziwne bo tą wersję feel wprowadził do sprzedaży sklep Zenfist. A to sklep z renomą i nie sprzedaję rzęchów, każdy model sprawdza. Sam zresztą widziałem na forum wypowiedź gościa z tego sklepu że robili testy Feel III i wypadły pozytywnie.

Wiesz, nawet jakby to był niewiadomo jakiej renomy zasilacz to i tak zawsze istnieje jakieś prawdopodobieństwo odchyłu od normy. Każdy może spalić.

Jedyne co mam do tego zasilacza, to to że wepchneli mi go bez mojej wiedzy (wyrażnie prosiłem o mc)

Ja na swoim sprzęcie jak widać w opisie mam ModeCom-a 350W FEEL III i działa bez zarzutu.

To tak na dobry początek, po wakacjach inwestuje w coś mocniejszego, coś z CoolerMaster-a bądź Ever-a 400~500W.

Tak więc jeśli to FEEL III to spokojnie wystarczy.

Oni chwalą Feele III bo mają je w sprzedaży :stuck_out_tongue:

Jak ich nie sprzedawali to pisali że zaletą jest to że w ogóle działają. Wprowadzili bo nie mieli tanich zasilaczy (chociaż tanią i dobrą serie MC posiadają), prędzej zarobią na taniej masówce Feelu niż porządnym SeaSonicu za 200-300 zł, i do tego się przyznali. Feele 3 to i tak przestarzałe technologicznie złomy, jedyna zaleta to że są nieco lepsze od feverów, procompów itp, ale i tak nie kupił bym go nawet do starego grata na Pentiumie 2.

Jeszcze do tego sprzętu dokupuje GeForce 5500FX

W FX się nie pakuj kiepska wydajność i jakość obrazu, w podobnej cenie Radeon 9550 128 MB 128 bit, Sapphire lub Gigabyte i zmień zasilacz na Deltę, Fortrona.

Sprzedawca powiedział mi że nie będe żałował

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 22:11 został dopisany post przez piotrek9550

A co Może GeForce 4 lepsze?

Chce się pozbyć złomu, przecież nie powie że to nic innego jak lekko podkręcony FX5200 (jak się nie mylę to 25Mhz na rdzeniu), którego wyprzedzały GF 4 Ti 4200 najwolniejsze z serii Ti.