Czy modem światłowodowy blokuje NAT? (PS4)


(Mihi007-) #1

Hej, od kilku dni jestem posiadaczem internetu światłowodowego w mojej miejscowości Wejherowo (okolice trójmiasta). Dostawcą jest lokalna firma Interkar.

Mój problem polega na tym, że lubię pograć sobie w codzika na plejce i ciągle pokazuje, że mam zamknięty NAT (w menu gry) oraz TYP 2 (w ustawieniach sieci ps4). Na 100% nie jest to wina routera (czarowałem z przekierowaniem portów i dmztami ale na 100% wszystko w nim jest git) ponieważ podłączałem plejke bezpośrednio pod modem i problem nie znikał. Sprawdzam też czy jestem widoczny z zewnątrz na tej stronce: http://canyouseeme.org/ i nie jestem :frowning:

Czy jest szansa, że w jakiś sposób modem natuje moje internety?

Dzwoniłem do dostawcy i podobno nie blokują portów itp. Nie wiem czy to ważne (jestem laikiem) ale mój ip jest stały i wg tego co twierdzi facet od wsparcia technicznego jest takie same dla wielu użytkowników/klientów.

Mój router to Archer C9
Adres IP 91.231.25.174 (zawsze takie same)
Modem: https://www.dropbox.com/s/0vrrjdstua381kl/IMG_1315.JPG?dl=0


#2

Czyli jestes za NAT-em operatora jak w sieciach mobilnych Orange i T-Mobile bo w Plusie nie wiem, nie korzystałem nigdy. Tutaj operator moze coś blokować, ale nie musi poza tym jestes jakby na routerze operatora czyli ty widzisz IP wewnetrzne operatora, a zewnetrznego nie widzisz. W gry typu łaczenie IP --> IP nie pograsz.


(MatX_) #3

Ten adres IP wyświetla się w zakładce WAN w routerze? Jeżeli tak to masz IP publiczne.


(Mihi007-) #4

Czyli teoretycznie mogę wypowiedzieć umowę ponieważ przed podpisaniem drążyłem temat portów czy są blokowane itp i zależało mi na tym, żeby wszystko było pootwierane. Poza tym umowa ogranicza mnie tylko limitem prędkości, a nie dodatkowo zabieraniem dostępu do swoich urządzeń z zewnątrz…


(Mihi007-) #5

Nie wiem gdzie to WAN ale znalazłem coś takiego https://www.dropbox.com/s/4vturtoxf5qbm1t/Zrzut%20ekranu%202018-03-28%20o%2015.18.22.png?dl=0


(MatX_) #6

Wygląda na to, że jest tak, jak mówisz - operator przydziela jedno publiczne IP wielu użytkownikom.
W tym wypadku nie przekierujesz portów i gry online na konsoli mogą nie działać poprawnie.
Dowiedź się, czy jest możliwość kupna lub otrzymania darmowo publicznego IP, często tacy lokalni operatorzy nie mają z tym problemu.


(Mihi007-) #7

zadzwoniłem i jest możliwość otrzymania publicznego ip za 20zł miesięcznie :confused: Szkoda tylko, że wcześniej nie było o tym mowy… Pytanie też za 100 punktów czy to rozwiążę problem na 100%


(MatX_) #8

Przy poprawnie przekierowanych portach nie widzę innej możliwości :slight_smile:


(Mihi007-) #9

ok, dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: Odezwę się jak przetestuje!


(roobal) #10

To oni już światłowodem wjeżdżają do domów?


(Mihi007-) #11

Na to wygląda :wink: