Czy mogę bez obaw używać programów typu CCleaner na Win10?

Na początku tego roku Microsoft podał informację że CCleaner może być szkodliwy dla Windows 10 a zmiany w rejestrze powodują błędy w systemie. Teraz mamy maj. Może coś się zmieniło? Używacie CCleanera lub Wise Care 365 na Windowsie 10? I co? Nie doznaliście źadnych problemów z działaniem systemu?

Zależy jakich funkcji używasz. Mi CCleaner uszkodził większość dynamicznych kafelków i nie pomogły nawet znalezione na necie porady jak je naprawić. Po reinstalacji 10 wszystko wróciło do normy i nie używam już CC. Sama oczyszczarka systemowa w zupełności mi wystarcza.

Nie powinieneś go używać - każdy program puszczony automatycznie bez wiedzy użyszkodnika co dokładnie się stanie jest potencjalnym zagrożeniem.

Mi CCleaner, schrzanił przeglądarkę Operę, nowa wersja. Przeglądarka wracała do domyślnych ustawień, co jakiś czas. Prócz tego, programu dało się używać. 

Pytanie jest zasadnicze - co ma usuwać ccleaner? Zaznaczając niektóre opcje,  można tylko uszkodzić system/programy. Są bezpieczne ustawienia czyszczenia, według których można wyczyścić pamięć czcionek, czy historię wyszukiwania i nie trzeba iść do księdza, żeby pozwolił.

Nawet cepa trzeba używać z głową, żeby nie oberwać cepem po głowie. A ccleaner można ustawić, żeby zaszkodził. Jeszcze więcej opcji do zaszkodzenia ma dodatek CCEnhancer. Potem zwykle jest wielki raban, bo bezpieczny program “zaszkodził”. No jak on mógł! Wiśnia jedna!

CCleaner nie usunie nic więcej nad to, co mu się ustawi do usuwania, a przydatnych funkcji tego programu jest wiele.

@ matidobryworms13  - Za Ciebie nikt nie podejmie decyzji, czy używać tego programu. Jeśli nie wiesz jak bezpiecznie używać, z których bezpiecznych opcji korzystać, to ccleaner nie jest dla Ciebie.
 

Wiem bo mi się pokazują ostrzeżenia których przestrzegam ale wole nie ryzykować i doprowadzić do reinstala systemu. Oczyszczanie dysku, usuwanie zawartości folderu %Temp%, danych Prefetch i Defragmentator wystarczają

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Używam CCleaner od kiedy pamiętam, na Wn10 już chyba z 3msc i nic się złego nie dzieje. Moze dlatego, że czyszczenie systemowe zostawiam w spokoju i tamtych opcji nie ruszam.

Uzywam ccleanera i do rejestru, i do czyszczenia applikacji, oraz do uzuwania windowsowego bloatware, nigdy nie mialem zadnych problemow, a ostatnio odpalilem go jakies 20 minut temu na firmowym laptopie. Uzywaj smialo.

Używam CCleanera do czyszczenia przeglądarek internetowych i rejestru na Windows 10. Wszystko na domyślnych ustawieniach i niczego nie zepsuł do tej pory, a mam go już jakiś czas.

Też go często używam bez żadnych skutków ubocznych chociaż kiedy ostatnio złapalem malware blokujący mi wejście do internetu CC nie mógł mu poradzić (czyściłem trzykrotnie) a ADW Cleaner rozprawił się z nim za pierwszym podejściem.

 Używam CCleaner na domyślnych ustawieniach i nigdy nie miałem z nim problemu , nie wiem skąd ten cały szum ,do tego Kerish Doctor ,i wszystko śmiga ,jeśli miewam problemy z 10ką to wyłącznie po aktualizacjach MS ,czasem coś tam nie działa jak powinno,ale CC nie ma z tym nic wspólnego.

Każdy program typu CCleaner jest niebezpieczny. Od tego jest głowa aby używać oprogramowania rozumnie. Sam widzialem jak kiedyś pewien mądrala odpalił usuwanie plików tymczasowych w trybie użytkownika wpisując “*.*”…

Używam od wielu lat w tym również od prawie pół roku na W10, zawsze na domyslnych ustawieniach. Czyszcze również rejestr, nigdy nie miałem z nim problemów. Polecam

Nigdy nie polecaj, bo jest wielu takich, co się mydłem skaleczą i potrafią uszkodzić system właśnie ccleanerem. To jest tylko narzędzie i nie musi być dodatkowo reklamowane, tu.

A jak myślisz, czemu @matidobryworms13 założył ten temat?