Czy moge bezpiecznie ładować sprzet ładowarka USB 5.6V

Posiadam odtwarzacz plikow mp3 i wma marki creative model ZEN V który musze ładować poprzez wejscie USB w komputerze. Jak mi wiadomo napięcie wynosi tam 5V. Zakupiłem w sklepie ładowarke USB w postaci samej wtyczki do kontaktu do ktorej mam podłączyc kabel z wejsciem usb i mini usb podpiąć do odtwarzacza. Po rozpakowaniu tej ładowarki zobaczyłem jej dane techniczne: Input 100-240V-50/60 HZ 100mA Output 5.6V 450mA Max

Sprzedawca w sklepie mnie zapewniał ze bedzie pasowało na przysłowiowe sto procent i nie chciał rozpakowac produktu i pokazac mi parametrow tej ładowarki i kupiłem w ciemno. Moja dociekliwość wykazała pewne nie zgodności, wydaje mi sie ze roznica napiec jest znacząca i nie wiem co robić?

Aż tak znacząca różnica to nie jest.Możesz ładować spokojnie bo odtwarzacze i tak mają układy ładujące baterię,najczęściej baterie mają napięcie około 3,7V więc.

osobiście przed rozpoczęciem użytkowania jakiś tego rodzaju zamienników, radziłbym ci żebyś sprawdził napięcie jakimś voltomierzem, czasem bywa tak że napięcie deklarowane może odbiegać od rzeczywistego…

NIe mam woltomierza :frowning:

W sumie to powinienem juz zaczac tym ładować bo po to to kupiłem ale boje sie zaryzykować.

:?: