Czy mogę bezpiecznie oczyszczać niektóre foldery od Nvidii?

Witam. 

Ja chciałbym zapytać, poradzić się czy mogę w ramach oczyszczania dysku ze zbędników zajmujących miejsce bezpiecznie usunąć zawartości takich folderów jak C:\NVIDIA\DisplayDriver oraz C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2 ?

O ile wiem z tej pierwszej lokalizacji tak spokojnie mogę, co do tej drugiej nie jestem pewien a tymczasem folder ten “waży sobie” blisko 10GB i jest jednym z podejrzanych o systematyczne ubywanie jak zauważyłem miejsca na dysku i które wciąż zdaje się rosnąć ? 

Podobno z Installer2 też można, ale czy jest to bezpieczne dla oprogramowania od Nvidii i ma sens ? Aktualizuję stery przez GeForce Exp. Nie wiem czy nie pozbędę się w ten sposób możliwości odinstalowania aplikacji od Nvidii poprzez Panel st., ale to tylko chyba bieżącej wersji, a tam są chyba starsze i zupełnie niepotrzebne wersje ?

A zatem czy mogę to kasować i w jaki sposób najlepiej to zrobić, tę pierwszą lokalizację ma nawet domyślnie zaznaczoną CCleaner w swych opcjach.

Użyj programu Ccleaner ,zrobi to za Ciebie i odzyskasz GB-ty  po instalkach sterowników Nvidia

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Tak oczywiście w CCleanerze dałem wstępnie na Analiza i przyjrzałem się szczegółowym wynikom skanowania. Okazuje się, że są tam wyłącznie pliki z folderu DisplayDriver, od Installer2 nic nie ma, oczywiście odzyskam jakieś 1,5 GB, no ale czymże to jest wobec tej ogromnej zawartości Installer2, co do czego czyszczenia wciąż nie jestem przede wszystkim pewien czy to sensowne i bezpieczne ? 

Ja przed chwilą usunąłem 4GB z folderu Installer2

Poszukaj aktualnego sterownika, odinstaluj obecny ,  usuń wszystkie katalogi i pliki z nim związane, oczyść rejestr, zrestartuj komputer i zainstaluj ściągnięty.

mieszanka ccleaner z ccenhancer wise care i odkurzacz usuną praktycznie wszystko co jest zbedne :slight_smile: później deffragler i masz czysto i wszystko poukładane :slight_smile:

co do samego pytania na dysku C folder nvidii to jest tylko kopia instalatora :slight_smile: nie jest używana sterowniki są w folderze windowsa zapisane :slight_smile:

Chociaż właściwie to już wszystko wiem, wciąż mam jednak pewne wątpliwości. Odniosę się więc:

A w jaki konkretnie sposób i czy masz w ogóle świadomość co oznacza czyszczenie folderu Installer2 ?

Rozumiem, ale jak to ma wyglądać ? Po pierwsze sterownik jest najświeższy, zawsze dbam o to i nie w nim problem a w czymś innym - chodzi jedynie o czyszczenie zbędnych plików. A dwa o ile wiem stery się na ogół aktualizuje, nie deinstaluje no bo jak odinstaluję najnowszy sterownik grafiki to w jaki sposób będę mógł go ponownie pobrać, poza tym przypominam pobieram wyłącznie poprzez panel GeForce Experience ? Takiej operacji nie miałem jeszcze okazji robić.

Tak wiem o dodatku CCEnhancer słyszałem i kiedyś nawet miałem chęć go użyć jednak z uwagi na niepewność co do tego co on usuwa zaniechałem jego użycia, po prostu ma tak szczegółowe opcje czyszczenia że nie wiem czego one nawet dotyczą, a lubię mieć tę świadomość. Odkurzacza też kiedyś używałem, ale tylko pod własne potrzeby dokładniejszego czyszczenia. 

Także musiałbym wiedzieć, które opcje powinny być w tym przypadku folderów o których pisałem, a być może i innych blisko z tym związanych zaznaczone ? Bo chodzi mi tutaj o te a nie inne lokalizacje i tutaj muszę mieć pewność. Rozumiem, że jeżeli opcje te są domyślnie skonfigurowane to jest ok ?

Ale o który folder Nvidii ci chodzi ? Ja rozumiem, że w DisplayDriver są to kopie instalek i to mogę śmiało usuwać, co do Installer2 już tej pewności nie mam, wiem jedynie że te instalatory są zarazem deinstalatorami potrzebnymi do odinstalowania aplikacji - w praktyce przyznam rzadko używane, ja np. nie używałem tego chyba nigdy. To jednak dotyczy chyba tylko bieżącej bo najnowszej wersji, a po co mają być gromadzone te starsze nie wiem ? Folder ten tylko się zapełnia i zapełnia osiągając duże rozmiary, ale po co to wszystko trzymać ?

To może wyjaśnijmy też skąd te foldery o których piszę się zapełniają tak dość dynamicznie, przypomnę znów że aktualizuję poprzez aplikację GeForce Exp. co tutaj zapewne jest nie bez znaczenia ?

Nade wszystko jednak chciałbym usłyszeć bo wciąż nie uzyskałem tej satysfakcjonującej mnie odpowiedzi czy czyszczenie tych dwóch folderów dla mnie ważnych z punktu widzenia zapełniania się dysku jest po prostu dobre i bezpieczne tak nazwijmy to “na żywca” czyli po prostu opróżnienie ich zawartości chyba że są na to inne jak rozumiem omówione już tutaj lepsze sposoby ?

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://lifehacker.com/clean-up-old-nvidia-driver-folders-to-free-up-hard-driv-705780194&prev=search

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3333/~/disk-space-used-when-installing-nvidia-drivers&prev=search

Dobrze, ale jaki konkretnie ty sposób preferujesz tego czyszczenia folderu Installer2 bo wątpliwości czy w ogóle go czyścić myślę że zostały rozwiane ? Pytam bo jest jednak tych metod kilka.

Z drugiego linku zainteresował mnie sposób 2 tzn. w trakcie instalacji przez panel GeForce wybrać Instalację użytkownika zamiast expresowej której faktycznie ja zawsze używałem i kreator w trybie czystej instalacji sam sobie wyczyści to co  w Installer2 jest i zainstaluje nowy sterownik ?

Tak czy dobrze zrozumiałem to zalecenie i czy o to masz na myśli ?

jakby coś konkretnego by te softy usuwały to bym ci ich nie polecał :slight_smile:

Proszę jeszcze bardzo tutaj kogoś o odpowiedź na pytanie czy sposobem na zresetowanie tego a więc i wyczyszczenie wszystkiego co zbędne od Nvidii na dysku będzie wybór tej opcji użytkownika instalacji nowego sterownika w trybie czystej instalacji ? 

Czy ktoś mógłby mi tutaj udzielić tego ostatecznego potwierdzenia bo mam wątpliwość a chciałbym to naprawdę zrozumieć ?

W przeciwnym razie nie pozostanie mi chyba nic innego niż użyć p.w. czyścicieli w dobrej wierze ?

Można bez problemu oczyszczać te foldery sterowniki siedzą w folderze windowsa :slight_smile: jak aktualizujesz sterownik to i tak sie pobiera od nowa instalator i wszystko wgrywa się od nowa .