Czy mogę bezpośrednio przejść z debiana stable do sida?

Może takie pytanie “lamerskie” ale wolałbym więdzieć na 100% zanim coś zepsuje. Niestety nie mam możliwości instalacji z businesscard (neostrada - choć nie wiem czy nie dałoby się z podłączeniem ethernetowym z liveboksa + brak cd-romu - co już wyklucza chyba instalke z usb).

A co zrobić z tymi wpisami dotyczącymi źródeł z cd-romu w sources.list? One chyba nie maja żadnego znaczenia i można zahashować?

Powinne być zahaszowane lub wywalone. No chyba, że instalujesz z płyty, oczywiście :wink:

Przejść możesz bezpośrednio. Wywalasz tylko wpisy ze Stable i na ich miejsce wpisujesz te z Sid’a.

A potem rutyna:

aptitude update

aptitude dist-upgrade

Zawsze możesz korzystać z backports lub mieć miksa Stable/Sid. Jednak tego nie polecam.

Ja bym jednak polecał zamiast bezpośredniej aktualizacji do Sida zaktualizować system do gałęzi testowej, a dopiero w następnej kolejności do niestabilnej. Sprawdzona metoda, która przynosi najmniej problemów. Aktualizując bezpośrednio ze stable do sida proponowałbym od razu naszykować nośnik instalacyjny Debiana. :stuck_out_tongue:

Niekoniecznie trzeba miksować, można zainstalować dany pakiet lub kilka pakietów z Sida na stable, nadać im odpowiednie priorytety (pin) i aktualizować osobno system, a osobno pakiet/pakiety, robiąc to tak, żeby sobie nie zrobić bałaganu w systemie. Wówczas można mieć stabilny z nowymi wersjami danej aplikacji, jeśli nie ma potrzeby aktualizowania systemu do nowego wydania.

Pozdrawiam!