Czy mogę instalować Vistę po XP?

Witam,

na dzień dzisiejszy mam dwa dyski SATA z dwoma systemami operacyjnymi: 300GB- Windows XP; 250GB- Linuks Ubuntu 8.10. W ramach pewnego eksperymentu chciałbym zainstalować na dysku 250GB Viste zamiast Linuksa. Nie chciałbym jednak usuwać w tm celu XP, tu 2 pytania:

a) Czy mogę po XP zainstalować Vistę (czy muszę wywalić wszystkie sysytemy i najpierw zainstalować Vistę, a potem XP)?

b) Czy jeśli mamy Viste i XP na dwóch dyskach to przy włączeniu ompa pojawi się jakieś menu wyboru systemu (Vista, XP)

Przypomniało mi się jeszcze jedno, jak zrobićć abym mógł podzielić dysk z Vistą na 40GB dla systemu, a resztę na inny dysk?

a). Możesz, tym bardziej teraz.

b). Tak.

Na ostatnie podczas instalowania (punkt 9): http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=16&t=413

właśnie vistę powinno się instalować po xp instalujesz najpierw xp a potem vistę

opcja wyboru będzie się pojawaiła

ja mam zainstalowaną Vistę i Xp i nie ma problemu. Podczas startu jest okno wyboru i można wybrać na którym systemie chce się pracować. A jeśli byłyby z tym problemy to polecam VistaBootPro

Wiem, że Vista niestety dzieli sobie sama dysk i można to zmienić, ale tylko do pewnej granicy, co zrobić w tym przypadku- radźcie, a ja zabieram się do czytania zawartości linka od użytkownika cosik_ktosik :slight_smile: